AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS . L77DE09SF179A
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Newark | 01M1871 | 1 | 1 | ||
| Little Diode | L77DE09SF179A | 1 | 1 | ||
![]() Zoro | G405908625 | 1 | 1 | 1 @ $90.90 | |
| Waldom | AMPHENOL COMMERCIAL PRODUCTS L77DE09SF179A | 10 | 93 | 1 | 10 @ $7.55, 45 @ $6.35, 90 @ $5.97 |
| Waldom | AMPHENOL ICC (COMMERCIAL PRODUCTS) L77DE09SF179A | 1 | 1 | ||
| Allied Electronics | 70293938 | 200 | 200 | ||
| Digi-Key | 1972226 | 1000 | 202 | 1000 | 1 @ $9.11, 10 @ $8.20, 25 @ $7.73, 50 @ $7.53, 100 @ $7.33, 250 @ $6.54, 500 @ $6.14, 1000 @ $5.43 |
| Future Electronics | 7483837 | 100 | 100 | 100 @ $6.13, 100 @ $5.27 | |
![]() Onlinecomponents.com | L77DE09SF179A | 1 | 118 | 1 | 1 @ $5.47, 25 @ $5.04, 100 @ $4.68, 200 @ $4.36, 400 @ $4.14 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
D-Sub Standard Connectors D-SUB (1 piece)
Brand: Amphenol Commercial Products
Catalog
| Feature | Manufacturer: Amphenol Product Category: D-Sub Standard Connectors RoHS: Number of Positions / Contacts: 9 Number of Rows: 2 Gender: Female Mounting Style: Panel Termination Style: Solder Contact Material: Brass Contact Plating: Gold Current Rating: 7.5 A Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Series: Shell Material: Gold Shell Plating: Tin Shell Size: E |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | L77DE09SF179A |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Amphenol Commercial Products |
D-Sub Standard Connectors D-SUB (10 pieces)
Brand: Amphenol Commercial Products
Catalog
| Feature | Manufacturer: Amphenol Product Category: D-Sub Standard Connectors RoHS: Number of Positions / Contacts: 9 Number of Rows: 2 Gender: Female Mounting Style: Panel Termination Style: Solder Contact Material: Brass Contact Plating: Gold Current Rating: 7.5 A Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Series: Shell Material: Gold Shell Plating: Tin Shell Size: E |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | L77DE09SF179A |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Amphenol Commercial Products |
D-Sub Standard Connectors D-SUB (5 pieces)
Brand: Amphenol Commercial Products
Catalog
| Feature | Manufacturer: Amphenol Product Category: D-Sub Standard Connectors RoHS: Number of Positions / Contacts: 9 Number of Rows: 2 Gender: Female Mounting Style: Panel Termination Style: Solder Contact Material: Brass Contact Plating: Gold Current Rating: 7.5 A Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Series: Shell Material: Gold Shell Plating: Tin Shell Size: E |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | L77DE09SF179A |
| Product group | Pet Products |
| Product type | PET_SUPPLIES |
| Manufacturer | Amphenol Commercial Products |
L77DE09SF179A, Conn D-Subminiature F 9 POS ST Panel Mount 9 Terminal 1 Port (5 Items)
Brand: Amphenol ICC
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | L77DE09SF179A |
| Part number | L77DE09SF179A |
| Items per pack | 5 |
| Label | Amphenol ICC |
| Manufacturer | Amphenol ICC |

