Grainger.com
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Grainger | 59NL16 | 1 | 1 | ||
| G3817073 | 1 | 1 | 1 @ $17.26 | ||
| 769799-01995 | 100 | 100 | 1 @ $10.66 | ||
| Capitol Scientific | G2742-4 | 1 | 1 | ||
| FinditParts | 5980940 | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Microflex PG-199-XL Power Grip,Textured, Powdered Latex Gloves, Size: X-Large [pack of 100]
Brand: Powergrip
Power Grip,Textured, Powdered Latex Gloves, Size: X-Large
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Part number | PG-199-XL |
| Label | Microflex |
| Manufacturer | Microflex |
MicroFlex Case Of PowerGrip LP Latex Industrial X-Large
Brand: Microflex
Case of powergrip lp latex industrial x-large
Details
- Case of powergrip lp latex industrial x-large
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ADHESIVES_AND_SEALANTS |
| Part number | PG-199-XL |
| Items per pack | 50 |
| Label | MicroFlex |
| Manufacturer | MicroFlex |
Catalog
| Feature | Case of powergrip\xae lp latex industrial x-large |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 769799019906 |
| EAN | 769799019906 |
| Product group | BISS |
| Product type | ADHESIVES_AND_SEALANTS |
| Manufacturer | MicroFlex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves (1000 Case)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Health & Household |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716667 |
| EAN | 742756716667 |
| Product group | BISS |
| Product type | HEALTH_PERSONAL_CARE |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex PG-199-XL Power Grip, Textured, Powdered Gloves, XL, Latex (Pack of 100)
Brand: Microflex
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Model | PG-199-XL |
| Part number | PG-199-XL |
| Items per pack | 100 |
| Label | Microflex |
| Manufacturer | Microflex |
Catalog
| Feature | Lightly powdered |
|---|---|
| Category | Health & Household |
| MPN | PG-199-XL |
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, Large (2000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716704 |
| EAN | 742756716704 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, X-Large (2000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716711 |
| EAN | 742756716711 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, X-Small (3000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716728 |
| EAN | 742756716728 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, Small (3000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716735 |
| EAN | 742756716735 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, Medium (3000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716742 |
| EAN | 742756716742 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, X-Small (2000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716674 |
| EAN | 742756716674 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, Large (3000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716759 |
| EAN | 742756716759 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, Small (2000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716681 |
| EAN | 742756716681 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, X-Large (3000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716766 |
| EAN | 742756716766 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex Powergrip Powdered Latex Exam Gloves, Medium (2000 Gloves)
Brand: Powergrip
Catalog
| Feature | Standard examination length (9.5"), Beaded |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | PG-199-XL |
| UPC | 742756716698 |
| EAN | 742756716698 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | Microflex |
Microflex PowerGrip LP Latex Exam X-Large - MFX
Brand: Microflex- High Five
Catalog
| Feature | Microflex PowerGrip\xae LP Latex Exam X-Large - MFX |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | PG-199-XL |
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Manufacturer | Microflex- High Five |