O2Cool LLC . FD05004BLK
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Midland Hardware | 204014 | 1 | 1 | ||
| Toolbox Supply | 11559763 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $18.34 |
![]() Zoro | G307092255 | 1 | 1 | 1 @ $16.59 | |
![]() hardwareandmoreee.com | 204014 | 1 | 235 | 1 | 1 @ $12.38 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
O2Cool FD05004BLK 5" Black 2 Speed Battery Operated Camping Fans - Quantity 66
Brand: O2COOL
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Health and Beauty |
| Product type | HEALTH_PERSONAL_CARE |
| Model | FD05004BLK |
| Part number | FD05004 |
| Label | O2Cool |
| Manufacturer | O2Cool |
Catalog
| Feature | Quantity of (6) : O2Cool 5", Black , 2 Speed , Battery Operated Camping Fans |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | FD05004BLK |
| UPC | 755247121246 |
| EAN | 755247121246 |
| Product group | Home |
| Product type | HOME |
| Manufacturer | O2Cool LLC |
Analytics
| Case Qty | 66 units |
|---|
Portable Fan, 2-Speed, Black, 5-In.
Brand: O2COOL
Quantity of (3) : O2Cool 5", Black , 2 Speed , Battery Operated Camping Fans. 2 Speed Portable fan Perfect for Camping, Fishing, Hunting , Temporary Power Outages, Boating or Shoreline Picnics!. Offers Powerful Cooling In A Small Package. Tilt Base Allows Airflow Direction. Compact Folding Design , Great For Travel. Runs on (2) "D" Alkaline Batteries, not included. Average Battery Life (Varies By Quality of Batteries Used), approx. 30 hours on High Speed setting, or 55 Hours on Low Speed setting. Fan Dimensions: 2.7" x 6.56" x 7.31"
Details
- Quantity of (3) : O2Cool 5", Black , 2 Speed , Battery Operated Camping Fans
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Home |
| Product type | HOME |
| Model | FD05004BLK |
| Part number | FD05004 |
| Label | O2Cool |
| Manufacturer | O2Cool |
Catalog
| Feature | Quantity of (3) : O2Cool 5", Black , 2 Speed , Battery Operated Camping Fans |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | FD05004BLK |
| UPC | 755247121246 |
| EAN | 755247121246 |
| Product group | Home |
| Product type | HOME |
| Manufacturer | O2Cool LLC |
Analytics
| Case Qty | 3 units |
|---|
O2Cool FD05004BLK 5" Black 2 Speed Battery Operated Camping Fans - Quantity 55
Brand: O2COOL
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | ELECTRIC_FAN |
| Model | FD05004BLK |
| Part number | FD05004BLK |
| Label | O2COOL |
| Manufacturer | O2COOL |
Catalog
| Feature | Quantity of (5) : O2Cool 5", Black , 2 Speed , Battery Operated Camping Fans |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | FD05004BLK |
| UPC | 755247121246 |
| EAN | 755247121246 |
| Product group | Home |
| Product type | HOME |
| Manufacturer | O2Cool LLC |
Analytics
| Case Qty | 55 units |
|---|
Portable Fan, 2-Speed, Black, 5-In.
Brand: O2COOL
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | ELECTRIC_FAN |
| Model | FD05004BLK |
| Part number | FD05004BLK |
| Label | O2COOL LLC |
| Manufacturer | O2COOL LLC |
Analytics
| Case Qty | 8 units |
|---|
O2Cool FD05004BLK 5" Black 2 Speed Battery Operated Camping Fans - Quantity 44
Brand: O2COOL
Quantity of (4) : O2Cool 5", Black , 2 Speed , Battery Operated Camping Fans. 2 Speed Portable fan Perfect for Camping, Fishing, Hunting , Temporary Power Outages, Boating or Shoreline Picnics!. Offers Powerful Cooling In A Small Package. Tilt Base Allows Airflow Direction. Compact Folding Design , Great For Travel. Runs on (2) "D" Alkaline Batteries, not included. Average Battery Life (Varies By Quality of Batteries Used), approx. 30 hours on High Speed setting, or 55 Hours on Low Speed setting. Fan Dimensions: 2.7" x 6.56" x 7.31"
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | ELECTRIC_FAN |
| Model | FD05004BLK |
| Part number | FD05004BLK |
| Label | O2COOL |
| Manufacturer | O2COOL |
Analytics
| Case Qty | 44 units |
|---|
Portable Fan, 2-Speed, Black, 5-In.
Brand: O2COOL
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | ELECTRIC_FAN |
| Model | FD05004BLK |
| Part number | FD05004BLK |
| Label | O2COOL LLC |
| Manufacturer | O2COOL LLC |
Analytics
| Case Qty | 12 units |
|---|
O2Cool FD05004BLK 5" Black 2 Speed Battery Operated Camping Fans - Quantity 22
Brand: O2COOL
Analytics
| Case Qty | 22 units |
|---|

