Odyssey Innovative Designs . LSPAR16W
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() bhphotovideo.com | ODLSPAR16W | 1 | 1 | 1 @ $18.90 | |
| ODLSPAR16W | 1 | 1 | 1 @ $27.99 | ||
| LSPAR16W | 1 | -2 | 1 | 1 @ $32.95 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Odyssey Cases LSPAR16W | Par 16 White Aluminum Light Fixture
Brand: ODYSSEY
The LSPAR16W is an ideal fixture when you want to add some light decor to your setups. It's great for DJ as well as architectural applications to light up tables, backdrops, hallways, etc. Use with just the right lamp and in combination with other light fixtures to give that perfect color wash effect. Also available in high polish (LSPAR16) and black (LSPAR16B) aluminum.
Details
- White Aluminum Exterior
- E-27 Ceramic Medium Screw Base Socket (lamp not included)
- Octagonal Gel Frame with Easy Secure Gel Frame Spring Clip
- Includes A/C Cord and 3.5" Hanging Yoke
- Packing Box Dimensions: 3.75" x 3.4" x 7.5"
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Lighting |
| Product type | LIGHT_FIXTURE |
| Model | LSPAR16W |
| Part number | LSPAR16W |
| Label | Odyssey Cases |
| Manufacturer | Odyssey Cases |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Odyssey Innovative Designs Par 16 High Polish Aluminum Light Fixture, White
Brand: Odyssey Innovative Designs
The Odyssey Innovative Designs LSPAR16 Par 16 High Polish Aluminum White Light is an ideal fixture when you want to add some light decor to your setups. It's great for DJ as well as architectural applications to light up tables, backdrops, hallways, etc. Use with just the right lamp and in combination with other light fixtures to give that perfect color wash effect.
Details
- Odyssey Innovative Designs Par 16 High Polish Aluminum Light Fixture - A/C Cord - 3.5" Hanging Yoke - Odyssey Innovative Designs Warranty
- High Polish Aluminum Exterior
- E-27 Ceramic Medium Screw Base Socket (lamp not included)
- Octagonal Gel Frame with Easy Secure Gel Frame Spring Clip
Listing
| Product group | Musical Instruments |
|---|---|
| Product type | SOUND_AND_RECORDING_EQUIPMENT |
| Part number | LSPAR16W |
| Label | Odyssey Innovative Designs |
| Manufacturer | Odyssey Innovative Designs |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|