L100J75K Ohmite | Resistors | DigiKey
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | L100J75K-ND | 1 | 1 | ||
| Allied Electronics | 70584814 | 10 | 10 | ||
| Newark | 13P4867 | 5 | 5 | 5 @ $19.45, 10 @ $18.14, 25 @ $17.14 | |
| L100J75K | 1 | 10 | 1 | 1 @ $14.32, 10 @ $13.60, 25 @ $12.56, 100 @ $11.53, 500 @ $9.22 | |
![]() Radwell | L100J75K | 5 | 5 | 1 @ $30.00 | |
| Hotenda | H3881588 | 1 | 1 | ||
| 2021013262 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $10.68 | |
| AmazonSC | B005TBC4LI | 1 | 1 | 1 @ $54.78 | |
![]() Digi-Key | 4299534 | 1 | 1 | 10 @ $18.32 | |
| Waldom | OHMITE L100J75K | 1 | 1 | ||
| Newark | 98B0153 | 10 | 10 | 10 @ $18.50, 25 @ $16.72 | |
![]() Galco | L100J75K-OHM | 10 | 10 | 1 @ $15.18 | |
| us.rs-online.com | 70584814 | 10 | 10 | 10 @ $21.04, 50 @ $19.91, 1000 @ $18.90 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
L100J75K, Res Wirewound 75K Ohm 5% 100W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On (2 Items)
Brand: Ohmite
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | L100J75K |
| Part number | L100J75K |
| Items per pack | 2 |
| Label | Ohmite |
| Manufacturer | Ohmite |
Analytics
| Case Qty | 2 units |
|---|---|
| Atom Count | 1 |
Ohmite L100J75K Resistor Fixed Single-Other Mounting
Brand: Ohmite
Res Wirewound 75K Ohm 5% 100W ±260ppm °C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Car Audio or Theater |
| Product type | CAR_ELECTRONICS |
| Part number | L100J75K |
| Label | Ohmite |
| Manufacturer | Ohmite |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|---|
| Atom Count | 1 |


