L50J50K Ohmite | Resistors | DigiKey
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| L50J50K-ND | 1 | 15 | 1 | 1 @ $15.74, 10 @ $14.17, 25 @ $12.59, 50 @ $11.80, 100 @ $11.02, 250 @ $10.47, 500 @ $10.03, 1000 @ $9.64, 5000 @ $9.44 | |
| Allied Electronics | 70584770 | 25 | 25 | ||
![]() Newark | 02F2331 | 1 | 29 | 1 | 1 @ $10.02 |
![]() Radwell | L50J50K | 2 | 3 | 2 | |
| Hotenda | H3878634 | 1 | 1 | 1 @ $13.45, 10 @ $12.10, 25 @ $10.76, 50 @ $10.08, 100 @ $9.41, 250 @ $9.17 | |
| 1Source | L50J50K | 1 | 1 | ||
| AmazonSC | B005TBAS5M | 1 | 1 | 1 @ $27.76 | |
| Digi-Key | 2020188 | 1 | 1 | ||
![]() Verical | L50J50K | 4 | 29 | 1 | 4 @ $17.88, 100 @ $12.78, 1000 @ $12.78, 10000 @ $12.78 |
| Waldom | OHMITE L50J50K | 1 | 1 | ||
| Hutch and Son | L50J50K | 1 | 1 | ||
| 2021028101 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $10.00 | |
| Digi-Key | 16839087 | 1 | 1 | ||
| us.rs-online.com | 70584770 | 25 | 25 | 25 @ $11.71, 1250 @ $11.23, 2500 @ $11.12 | |
![]() Galco | L50J50K-OHM | 1 | 12 | 1 | 1 @ $12.11 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
OHMITE L50J50K Resistor, Power, 50KOHM, 50W, 5%
Brand: Ohmite
OHMITE L50J50K RESISTOR, POWER, 50KOHM, 50W, 5%
Details
- Price For: Each
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | L50J50K |
| Part number | L50J50K |
| Label | OHMITE |
| Manufacturer | OHMITE |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | L50J50K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | OHMITE |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 4 |
| Case Qty | 1 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $21.1 |
OHMITE L50J50K RESISTOR 50WATTS, 50K OHMS *NEW IN A BOX*
Brand: Ohmite
OHMITE - L50J50K - RESISTOR; POWER; 50KOHM; 50W; 5%
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Model | L50J50K |
| Part number | L50J50K |
| Label | OHMITE |
| Manufacturer | OHMITE |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | L50J50K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | OHMITE |
Analytics
| Revenue | $109.30 |
|---|---|
| DA Sales | 4 |
| Offers | 2 |
| Case Qty | 1 units |
| Atom Count | 1 |



