Okuma Helios TCS LP 8+1 BB Reel 8.1:1 Md: HTC-281V - 11063876
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() wholesalehunter.com | 11063876 | 1 | 1 | 1 @ $0.00 | |
![]() wholesalehunter.com | 11127513 | 1 | 1 | 1 @ $0.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Okuma Helios TCS LP 8+1 BB 8.1:1 Baitcast Reel
Brand: OKUMA
Details
- Gear Ratio: 8.1:1, heavy duty aluminum gears and shafts
- 8BB + 1RB Precision Japanese ABEC-5 spool bearings, Quick-Set anti-reverse roller bearing
- Ergonomic handle design; Right hand retrieval
Listing
| Binding | Sports |
|---|---|
| Product group | Sports |
| Product type | SPORTING_GOODS |
| Model | HTC-281V |
| Part number | HTC-281V |
| Items per pack | 1 |
| Label | Okuma Fishing Tackle Corp. |
| Manufacturer | Okuma Fishing Tackle Corp. |
Catalog
| Feature | Gear Ratio: 8.1:1, heavy duty aluminum gears and shafts |
|---|---|
| Category | Sports & Outdoors |
| MPN | HTC-281V |
| UPC | 739998141661 |
| EAN | 739998141661 |
| Product group | Sports |
| Product type | SPORTING_GOODS |
| Manufacturer | Okuma Fishing Tackle Corp. |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|