Lightweight Disposable Red Sphere Trap Kit. More details: Maggot flies are a devastating pest for commercial and home...
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Gempler's | 217732 | 1 @ $82.80 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Disposable Apple Maggot Trap Kit 25 Apples, 25 Wire Holders, Two cans of Adhesive.
Brand: Olson Products Inc.
Kit Contains 25 Red Disposable Apples, 25 Wire Holders, Two 8oz cans of Olson Stiky Stuff adhesive with brush applicator...
Details
- Effective way to capture damaging insects.
- Cost effective
- No more messy clean up of old hard plastic snap together traps
- Non Toxic adhesive
- Made in USA
Listing
| Product group | Lawn & Patio |
|---|---|
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Model | DAK25A |
| Part number | DAK25A |
| Label | Olson Products Inc |
| Manufacturer | Olson Products Inc |
Catalog
| Feature | Effective way to capture damaging insects. |
|---|---|
| Category | Patio, Lawn & Garden |
| MPN | DAK25A |
| UPC | 760959040129 |
| EAN | 760959040129 |
| Product group | Lawn & Patio |
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Manufacturer | Olson Products Inc |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|