Omega C-10W Citrus Juicer - 120V
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| WebstaurantStore | 597C10W | 1 | 1 | 1 @ $209.95 | |
| Appliances Connection | C10W | 1 | Delivery within 8-12 Weeks | 1 | 1 @ $209.95 |
![]() akitchen.com | OMG-C-10W | 1 | -2 | 1 | 1 @ $162.37 |
| meatprocessingproducts.com | TLC-OME-C-10W | 1 | 1 | 1 @ $209.95 | |
| C-10W | 1 | -2 | 1 | 1 @ $169.95 | |
| restaurantequipmentsolutions.com | OMEG-C-10W | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Omega C-10W Professional Citrus Juicer Features 3 Juice Cones for All Citrus Sizes 150 Rotations Per Minute Surgical Steel Bowl and Pulp Strainer with Non-Slip Feet, White
Brand: Omega
Details
- One speed operation
- Features a splash guard and non slip feet
- Includes 3 different size juicing cones
- Bowl and pulp strainer made of surgical stainless steel
- 110/120 Volt model designed exclusively for use in North America. is valid in North America only.
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | JUICER |
| Model | C-10W |
| Part number | C-10W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Omega Juicers |
| Manufacturer | Omega Juicers |
Catalog
| Feature | Commercial quality citrus juicer |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | C-10W |
| UPC | 737416051004 |
| EAN | 7661459840383 |
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Manufacturer | Omega Juicers |
