XP Power . ISW0512A
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Digi-Key | 1470-3002-5-ND | 1 | 32 | ||
![]() Digi-Key | ISW0512A-TR-ND | 1 | 500 | ||
| Allied Electronics | 70809259 | 1 | 1 | ||
| Newark | 47Y9986 | 1 | 1 | ||
| RS Delivers | 122-5969 | 1 | 1 | ||
| iodParts | ISW0512A | 1 | 16 | 1 | |
| Digi-Key | 5320853 | 1 | 1 | ||
| Digi-Key | 5320952 | 1 | 1 | ||
| RS Delivers | 167-2259 | 1 | 1 | 1 @ $285.00, 5 @ $276.44, 10 @ $267.90, 25 @ $259.34, 50 @ $250.80 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
XP POWER ISW0512A Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1.5kV Isolation, DIP, Fixed, SMD, 1 W, 12 V, 84 mA (10 pieces)
Brand: XP POWER
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | BISS |
| Part number | ISW0512A |
| Label | XP POWER |
| Manufacturer | XP POWER |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 10<b>Order Unit:</b> Each <b>DC / DC Converter Type</b>: DIP <b>DC / DC Converter Output Type</b>: Fixed <b>DC / DC Converter Mounting</b>: SMD <b>Output Power Max</b>: 1W <b>Output Voltage Nom.</b>: 12V <b>Output Current Max</b>: 84mA <b>Input Voltage DC Min</b>: 4.75V <b>Input Voltage DC Max</b>: 5.25V <b>Depth</b>: 15.24mm <b>Width</b>: 8.3mm <b>Height</b>: 7mm <b>Approvals & Standards</b>: - <b>SVHC</b>: To Be Advised |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | ISW0512A |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | XP POWER |
Analytics
| Buybox | Yes |
|---|---|
| Offers | 3 |
| Case Qty | 10 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $111.05 |
XP POWER ISW0512A Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1.5kV Isolation, DIP, Fixed, SMD, 1 W, 12 V, 84 mA (5 pieces)
Brand: XP POWER
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | ISW0512A |
Analytics
| Buybox | Yes |
|---|---|
| Offers | 2 |
| Case Qty | 5 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $59.4 |