Mitutoyo Id-F (In/mm), 0-2", 120V Ac Rohs Compliant: Na - 543-554A
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Newark | 10R6179 | 1 | 1 | 1 @ $860.00 | |
| G7781370 | 1 | 1 | 1 @ $803.99 | ||
| Transcat | 543-554A | 1 | 1 | ||
| globaltestsupply.com | 543-554A | 1 | 1 | ||
| bhid.com | MITAME 543-554A | 1 | 1 | ||
| stellarindustrial.com | MITUT 543-554A | 1 | 1 | ||
| MTT543-554A | 1 | 1 | 1 @ $819.23 | ||
| 543-554A | 1 | 1 | 1 @ $879.55, 6 @ $879.55 | ||
| MTI 543-554A | 1 | 1 | 1 @ $933.33 | ||
| 10140100 | 1 | 1 | 1 @ $860.00 | ||
| Guardian | MITUTOYO543-554A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $860.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Mitutoyo 543-554A ID-F (in/mm), 0-2", 120V AC
Brand: Mitutoyo
Details
- Package Dimensions: 13.9 L x 3.5 H x 6.15 W (inches)
- Package Weight: 1.45 pounds
- Country of Origin : Japan
- Part Number: 543-554A
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | PRECISION_MEASURING |
| Model | 543-554A |
| Part number | 543-554A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Mitutoyo |
| Manufacturer | Mitutoyo |
Catalog
| Feature | An analog bar provides easy to read values when scanning for max, min, and TIR values |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 543-554A |
| UPC | 603908247012 |
| EAN | 603908247012 |
| Product group | BISS |
| Product type | PRECISION_MEASURING |
| Manufacturer | Mitutoyo |
Analytics
| Offers | 4 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |