Mitutoyo Hr-210Mr - 963-220-10A
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Newark | 39T0274 | 1 | 1 | 1 @ $0.00 | |
| National Supply Network | B836833 | 1 | 1 | ||
| bhid.com | MITAME 963-220-10A | 1 | 1 | 1 @ $0.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Mitutoyo 963-220-10A Rockwell Hardness Tester, Analog Display
Brand: Mitutoyo
Details
- Checks Rockwell scales
- Analog display
- Motorized application of the total (Major) test force improves accuracy and repeatability
- The newly designed frame provides maximum clearance for positioning the workpiece
- Features an automatic preset function on the indicator to set the initial (Minor) test force to zero
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | PRECISION_MEASURING |
| Model | 963-220-10A |
| Part number | 963-220-10A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Mitutoyo |
| Manufacturer | Mitutoyo |
Catalog
| Feature | Checks Rockwell scales |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 963-220-10A |
| UPC | 603908548904 |
| EAN | 603908548904 |
| Product group | BISS |
| Product type | PRECISION_MEASURING |
| Manufacturer | Mitutoyo |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|