Mobile Edge . MECBC9
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Office Specialties | MECBC9 | 1 | 1 | ||
| 2LV212 | 1 | 1 | 1 @ $45.66 | ||
![]() Zoro | G5189792 | 1 | 1 | 1 @ $48.99 | |
| Beach Audio | 723444 | 1 | 1 | ||
![]() homeessentialsdirect.com | MECBC9 | 1 | 1 | 1 @ $67.55 | |
![]() Beach Audio | 19225581 | 1 | 1 | ||
![]() ipcstore.com | 14_MECBC9_1 | 1 | 1 | 1 @ $46.00 | |
| MOBMECBC9 | 1 | 1 | 1 @ $42.81 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Mobile Edge Canvas Briefcase Compatible with 16” PC and 17” MacBook, Olive Green
Brand: Mobile Edge
Details
- Fits laptops with screens up to 16"
Listing
| Binding | Personal Computers |
|---|---|
| Product group | Personal Computer |
| Product type | SUITCASE |
| Model | MECBC9 |
| Part number | MECBC9 |
| Items per pack | 1 |
| Label | MobileEdge |
| Manufacturer | MobileEdge |
Catalog
| Feature | Fits laptops with screens up to 16" |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | MECBC9 |
| UPC | 871981000613 |
| EAN | 8719810006134 |
| Product group | Personal Computer |
| Product type | CARRYING_CASE_OR_BAG |
| Manufacturer | MobileEdge |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MOBILE EDGE Eco-Friendly Carrying Case (Briefcase) for 16" - Olive / MECBC9 /
Brand: Mobile Edge
Catalog
| Feature | MPN: MECBC9 |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | MECBC9 |
| UPC | 834435600661 |
| EAN | 834435600661 |
| Product group | Personal Computer |
| Product type | MONITOR |
| Manufacturer | MOBILE EDGE |
Mobile Edge MECBC9 Canvas ECO Briefcase 16" Olive
Brand: Mobile Edge
Catalog
| Feature | Mobile Edge MECBC9 Canvas ECO Briefcase 16" Olive |
|---|---|
| MPN | MECBC9 |
| UPC | 807320192480 |
| EAN | 807320192480 |
| Product group | Wireless |
| Product type | WIRELESS_ACCESSORY |
| Manufacturer | Mobile Edge |
Mobile Edge Eco-Friendly Carrying Case (Briefcase) for 1634; - Olive - Cotton Canvas - MECBC9
Brand: Mobile Edge
The ECO Briefcases are the newest additions to our 'Ecollection' line of environmentally-friendly cases. A casual, lightweight alternative to the traditional briefcase, the ECO Briefcase is constructed of all-natural cotton canvas and recycled plastic fittings, with more than 80% of the case biodegradable and 'earth-friendly.'<br><br>A dedicated padded computer compartment keeps your laptop protected, while an integrated tablet pocket and separate sections for files, folders, magazines and accessories will keep your gear organized and at your fingertips! A matching, adjustable shoulder strap ensures you'll carry your gear in comfort and style. The Eco Brief packs a lot of style and funct<br/><br/><strong>Application/Usage</strong>: Accessories<br/><strong>Application/Usage</strong>: Magazine<br/><strong>Application/Usage</strong>: Paper Sheet<br/><strong>Application/Usage</strong>: Tablet<br/><strong>Application/Usage</strong>: iPad<br/><strong>Brand Name</strong>: Mobile Edge<br/><strong>Color</strong>: Olive<br/><strong>Exterior Material</strong>: Cotton Canvas<br/><strong>Maximum Screen Size Supported</strong>: 16<br/><strong>Product Type</strong>: Carrying Case<br/><strong>Style</strong>: Briefcase<br/><br/><br/><b>General Information</b><br/>Brand Name: Mobile Edge<br/>Manufacturer Part Number: MECBC9<br/>Manufacturer: Mobile Edge<br/>Marketing Information: The ECO Briefcases are the newest additions to our 'Ecollection' line of environmentally-friendly cases. A casual, lightweight alternative to the traditional briefcase, the ECO Briefcase is constructed of all-natural cotton canvas and recycled plastic fittings, with more than 80% of the case biodegradable and 'earth-friendly.'A dedicated padded computer compartment keeps your laptop protected,
Details
- More for the money with this high quality Product
- Offers premium quality at outstanding saving
- Excellent product
- 100% satisfaction
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Personal Computer |
| Product type | SUITCASE |
| Model | MECBC9 |
| Part number | VV3452 |
| Label | MOBILE EDGE |
| Manufacturer | MOBILE EDGE |
Catalog
| Feature | More for the money with this high quality Product |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | MECBC9 |
| Product group | Speakers |
| Product type | CE_CARRYING_CASE_OR_BAG |
| Manufacturer | Mobile Edge |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MOBILE EDGE MECBC9 16"" PC/17"" MacBook(R) Canvas ECO Briefcase, Olive Green Consumer electronic
Brand: Mobile Edge
Catalog
| Feature | MOBILE EDGE |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | MECBC9 |
| UPC | 767887430718 |
| EAN | 767887430718 |
| Product group | Personal Computer |
| Product type | NOTEBOOK_COMPUTER |
| Manufacturer | Mobile Edge |
MOBILE EDGE MECBC9
Brand: Mobile Edge
MOBILE EDGE MECBC9 16" PC/17" MacBook(R) Canvas ECO Briefcase, Olive Green<br> Fits notebooks with screens up to 16" & screens up to 17" for MacBook(R); All-natural cotton canvas exterior ; Dedicated, padded notebook pocket ; Padded, poly-fur-lined pocket protects an iPad(R) or tablet ; Adjustable, detachable shoulder strap ; Zippered front pockets & a full-size rear pocket for travel accessories, work papers or magazines ; Lifetime warranty ; Dim: 12.2"H x 17.2"W x 4.5"D; Olive Green
Details
- Miscellaneous
Listing
| Binding | Personal Computers |
|---|---|
| Product group | PC Accessory |
| Product type | COMPUTER |
| Model | MECBC9 |
| Part number | MECBC9 |
| Label | MOBILE EDGE |
| Manufacturer | MOBILE EDGE |
Catalog
| Feature | Mobile Edge Canvas ECO Briefcase 16"/17" Mac, Olive Green - MECBC9 |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | MECBC9 |
| UPC | 782386066329 |
| EAN | 7426801462428 |
| Product group | PC Accessory |
| Product type | COMPUTER |
| Manufacturer | Mobile Edge |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|



