Peerless LCW620A Single Arm 2-Link with Fixed Wall Mout for 12-30 Display - Black. Arm extends 23"(584mm) with height...
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| G5147502 | 1 | 23 | 1 | 1 @ $164.99 | |
| Grainger | 38Y012 | 1 | 1 | ||
![]() Radwell | LCW620A | 1 | 1 | 1 @ $135.20 | |
| Global Industrial | WBB2142040 | 1 | 1 | ||
| Best Buy | 5907187 | 1 | 1 | 1 @ $25.48 | |
| SavingLots | LCW620A | 1 | 2 | 1 | 1 @ $120.50 |
| Office Specialties | LCW620A | 1 | 1 | ||
| PEER-LCW620A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $130.00 | |
![]() PCNation | LK5242 | 1 | 1 | 1 @ $109.30 | |
| AmazonSC | B00BOJ8YRM | 1 | 1 | 1 @ $125.73 | |
| 2582404 | 1 | 1 | 1 @ $123.99 | ||
| sustainablesupply.com | C1751314 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $141.19 |
| WWG38Y012 | 1 | 1 | 1 @ $257.68 | ||
| LCW620A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $129.46 | |
![]() surveillance-video.com | LCW620A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $122.59 |
![]() simsupply.com | ZO-G5147502 | 1 | 9 | 1 | 1 @ $188.25 |
| barcodegiant.com | PEE398368 | 1 | 1 | ||
| 771014 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $151.33 | |
| barcodesinc.com | LCW620A | 1 | 1 | ||
| exertisalmo.com | LCW620A | 1 | Call | 1 | 1 @ $209.00 |
![]() ipcstore.com | 20_LCW620A_1 | 1 | 1 | 1 @ $131.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Peerless LCW620A Single Arm 2-Link with Fixed Wall Mout for 12-30 Display - Black
Brand: Peerless-AV
Details
- Arm extends 23"(584mm) with height adjustment for perfect positioning and ergonomic comfort to help reduce eye, back and neck strain
- Tilt: +80/-20 Pan/Swivel: 180 Rotate: 360
- Portrait or landscape without removing the display
- Compatible with VESA75 and 100mm
- Independent tension adjustment on the arm
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Speakers |
| Product type | AV_FURNITURE |
| Model | LCW620A |
| Part number | LCW620A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Peerless |
| Manufacturer | Peerless |
Catalog
| Feature | Arm extends 23"(584mm) with height adjustment for perfect positioning and ergonomic comfort to help reduce eye, back and neck strain |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | LCW620A |
| UPC | 735029279914 |
| EAN | 5052181917085 |
| Product group | Speakers |
| Product type | AV_FURNITURE |
| Manufacturer | Peerless |
Analytics
| Offers | 20 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
PEERLESS, ARTICULATING WALL MOUNT FOR UP TO 29" MONITORS
Brand: Peerless
The 620ad Series Is A Dual Display Mount With A Flexible Articulating Arm That Increases Productivity By Freeing Up Desk Space With More Efficient Display Positioning. Installation Is Quick And Easy, And Secures A Display With A Quick Release Mechanism. Instantly Set The Height Of The Display By Raising Or Lowering It 12.6", Extending Up To 22", And Tilting Forward And Back. Furthermore, The Lcw620ad Can Pan And Rotate For Comfortable Portrait Or Landscape Viewing.
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
PEERLESS-AV LCW620A Single Articulating Monitor Wall Mount for Up to 29" Displays
Brand: Peerless
the Lcw620a Articulating Wall Mount Features An Attractive Height Adjustable Articulating Arm That Provide Perfect Ergonomics With Optimum Monitor Positioning For Virtually All Users. The Wall Mounting Bracket Allows For Additional Monitor Placement When A Desktop Surface Is Not Available. More From The Manufacturer
Details
- Top Quality, Manufactured by PEERLESS-AV.
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | PC Accessory |
| Product type | COMPUTER_ADD_ON |
| Model | LCW620A |
| Part number | LCW620A |
| Label | Peerless-AV |
| Manufacturer | Peerless-AV |
Analytics
| Offers | 8 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
Peerless LCW620A - PEERLESS Articulating Wall Mount for up to 29 INCH Monitors
Brand: Peerless
Listing
| Binding | Personal Computers |
|---|---|
| Product group | Personal Computer |
| Product type | FLAT_SCREEN_DISPLAY_MOUNT |
| Model | LCW620A |
| Part number | LCW620A |
| Label | Peerless |
| Manufacturer | Peerless |
Catalog
| Category | Electronics |
|---|---|
| MPN | LCW620A |
| EAN | 4054318274703 |
| Product group | Personal Computer |
| Product type | RAM_MEMORY |
| Manufacturer | Peerless Industries |
Analytics
| Offers | 4 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
Monitor Arm,Up to 29 in,Wall,Chrome
Brand: Peerless
Details
- Electronics, Appliances, and Batteries
- Manufacturer: Peerless
- Made in: Taiwan
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS Basic |
| Product type | SAFETY_SUPPLY |
| Part number | LCW620A |
| Items per pack | 1 |
| Label | PEERLESS |
| Manufacturer | PEERLESS |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|




