Moffat M236107K 240v Element
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| WebstaurantStore | HPM236107K | 1 | 1 | 1 @ $455.64 | |
| Partstown | MOFM236107K | 1 | 1 | 1 @ $482.16 | |
| Zoro | G1609292 | 1 | 1 | ||
![]() globalcommercialparts.com | MFT_M236107K | 1 | 4 | 1 | 1 @ $427.71 |
![]() midwestapplianceparts.com | M236107K-MOF-P | 1 | 1 | 1 @ $469.27 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Moffat M236107K E32D Element, 6300W, 240V, 2-Speed
Brand: Moffat
Details
- Package Dimensions: 7 L x 24 H x 18 W (inches)
- Package Weight: 2.2 pounds
- Country of Origin : United States
- Part Number: M236107K
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | FOOD_SERVICE_SUPPLY |
| Model | M236107K |
| Part number | M236107K |
| Items per pack | 1 |
| Label | Moffat |
| Manufacturer | Moffat |
Catalog
| Feature | ELEMENT HEATING |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | M236107K |
| Product group | BISS |
| Product type | MECHANICAL_COMPONENTS |
| Manufacturer | Moffat |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|

