Morris 1/2" Flange Mount Conduit Assembly, Side Mount 18221. ✅Morris authorized distributor ✅. ☎ (800) 884-5767 Mon-Fri 8:00 AM - 5:00 PM ET or order online 24/7
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Megadepot | 18221 | 1 | 1 | 1 @ $2.52 | |
| Amazon | B00VNVVV9O | 1 | -2 | 1 | 1 @ $6.02 |
| Dale-Electric | 18221 | 1 | 1 | ||
| 18221 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $2.52 | |
| MSPR11956 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $2.42 | |
| MOR_18221 | 1 | 338 | 1 | 1 @ $2.13 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Morris 18221 Flange Mount Conduit Assembly, Side, 1/2"
Brand: Morris
Details
- Flange Mount Conduit Assembly - Side Mount - Suspends conduit from bottom of beam.
- Suspends conduit from side of beam
- Will pivot 360 degrees
- Installs with hammer only
- Accomodates flange thickness 1/8" to 1/4"
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Model | 18221 |
| Part number | 18221 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Morris Product |
| Manufacturer | Morris Product |
Catalog
| Feature | Flange Mount Conduit Assembly - Side Mount - Suspends conduit from bottom of beam. |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 18221 |
| UPC | 601986182218 |
| EAN | 601986182218 |
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Manufacturer | Morris Product |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Flange Mount Conduit Assembly - Side Mount 1/2" EMT (Pkg of 2)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Flange Thickness: 1/8"-1/4" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18221 |
| UPC | 601986182218 |
| EAN | 601986182218 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Flange Mount Conduit Assembly - Side Mount 1/2" EMT (Pkg of 3)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Flange Thickness: 1/8"-1/4" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18221 |
| UPC | 601986182218 |
| EAN | 601986182218 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Flange Mount Conduit Assembly - Side Mount 1/2" EMT (Pkg of 10)
Brand: Morris
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Part number | 18221 |
| Label | Morris |
| Manufacturer | Morris |
Catalog
| Feature | Flange Thickness: 1/8"-1/4" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18221 |
| UPC | 601986182218 |
| EAN | 601986182218 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Analytics
| Buybox | Yes |
|---|---|
| Offers | 1 |
| Case Qty | 10 units |
Flange Mount Conduit Assembly - Side Mount 1/2" EMT (Pkg of 25)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Flange Thickness: 1/8"-1/4" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18221 |
| UPC | 601986182218 |
| EAN | 601986182218 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |