Morris Spring Steel Fast Support Conduit Clip 18324. ✅Morris authorized distributor ✅. ☎ (800) 884-5767 Mon-Fri 8:00 AM - 5:00 PM ET or order online 24/7
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Megadepot | 18324 | 1 | 1 | 1 @ $11.54 | |
| Dale-Electric | 18324 | 1 | 1 | ||
| MSPR11982 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $5.61 | |
![]() Zoro | G604008829 | 1 | 1 | 1 @ $24.35 | |
| MOR_18324 | 1 | 405 | 1 | 1 @ $1.08 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Morris Products 18324 Spring Steel Fast Support Conduit Clip, 3/4" Rigid, 3/4"-1" EMT (Pack of 100)
Brand: Morris Products
Details
- Spring Steel Fast Support Conduit Clips - Multi-purpose Spring Steel Clips.
- Supports conduit & all types of cable from rods or flanges
- Mounts to #8 wire, 3/16" to 1/4" rod or 1/8" - 3/8" flange
- Supports 3/4" Rigid or EMT & 1" EMT
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT_TERMINAL |
| Model | 18324 |
| Part number | 18324 |
| Items per pack | 100 |
| Label | Morris Product |
| Manufacturer | Morris Product |
Catalog
| Feature | Spring Steel Fast Support Conduit Clips - Multi-purpose Spring Steel Clips. |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18324 |
| UPC | 601986183246 |
| EAN | 601986183246 |
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Manufacturer | Morris Product |
Analytics
| Case Qty | 100 units |
|---|
Spring Steel Fast Support Conduit Clips 3/4" Rigid 3/4"-1" EMT (Pkg of 2)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Spring Steel Conduit Clip 3/4" Rigid 3/4"-1" EMT: |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18324 |
| UPC | 601986183246 |
| EAN | 601986183246 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Spring Steel Fast Support Conduit Clips 3/4" Rigid 3/4"-1" EMT (Pkg of 3)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Spring Steel Conduit Clip 3/4" Rigid 3/4"-1" EMT: |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18324 |
| UPC | 601986183246 |
| EAN | 601986183246 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Spring Steel Fast Support Conduit Clips 3/4" Rigid 3/4"-1" EMT (Pkg of 10)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Spring Steel Conduit Clip 3/4" Rigid 3/4"-1" EMT: |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18324 |
| UPC | 601986183246 |
| EAN | 601986183246 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
