Morris Black SPST Rotary On-Off Switch/Button, 6" Leads 70222. ✅Morris authorized distributor ✅. ☎ (800) 884-5767 Mon-Fri 8:00 AM - 5:00 PM ET or order online 24/7
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Megadepot | 70222 | 1 | 1 | 1 @ $9.35 | |
![]() ktool.net | 70222 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $7.52 |
| MO-70222 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $7.52 | |
| Dale-Electric | 70222 | 1 | 1 | 1 | |
| MOR_70222 | 1 | 1689 | 1 | 1 @ $7.16 | |
![]() usmegastore.com | 70222 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $8.29 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Morris 70222 Rotary Switch, SPST, Black Button, On-Off with 6" Leads
Brand: Morris
Details
- Rotary Switch SPST Brass Button with 6" Leads Off-On(A)-On(B)-On(A&B) - A brass Rotary Canopy Button for a more high-end look.
- Rotary Switch SPST Brass Button with 6" Leads Off-On(A)-On(B)-On(A&B) features include:
- Rotary Canopy Type Switch
- Perfect for household appliances, fixtures & lamps
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Model | 70222 |
| Part number | 70222 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Morris Products |
| Manufacturer | Morris Products |
Catalog
| Feature | Rotary Switch SPST Brass Button with 6" Leads Off-On(A)-On(B)-On(A&B) - A brass Rotary Canopy Button for a more high-end look. |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 70222 |
| UPC | 601986702225 |
| EAN | 601986702225 |
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Manufacturer | Morris Products |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Rotary Switch SPST Black Button On-Off with 6" Leads (Pkg of 2)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Rotary Switch Black Small Button with 6" Leads SPST On-Off: |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 70222 |
| UPC | 601986702225 |
| EAN | 601986702225 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Rotary Switch SPST Black Button On-Off with 6" Leads (Pkg of 3)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Rotary Switch Black Small Button with 6" Leads SPST On-Off: |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 70222 |
| UPC | 601986702225 |
| EAN | 601986702225 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Rotary Switch SPST Black Button On-Off with 6" Leads (Pkg of 10)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Rotary Switch Black Small Button with 6" Leads SPST On-Off: |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 70222 |
| UPC | 601986702225 |
| EAN | 601986702225 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Rotary Switch SPST Black Button On-Off with 6" Leads (Pkg of 25)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Rotary Switch Black Small Button with 6" Leads SPST On-Off: |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 70222 |
| UPC | 601986702225 |
| EAN | 601986702225 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Morris 70222, Black SPST Rotary On-Off Switch/Button, 6" Leads (Pack of 34 pcs)
Brand: Morris
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | HOME_LIGHTING_ACCESSORY |
| Part number | 70222 |
| Items per pack | 34 |
| Label | Morris Products |
| Manufacturer | Morris Products |
Analytics
| Case Qty | 34 units |
|---|

