Morris . 52012
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Megadepot | 52012 | 1 | 1 | 1 @ $4.64 | |
![]() topbulb | MORRIS-52012 | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Morris 52012 Ergonomic Cushion Grip Screwdriver, 1000V, Slotted, 3/32 Size, 3" Length
Brand: Morris
Details
- 1000 Volt Cushion Grip Insulated Screwdrivers - High quality, comfortable Insulated Screwdriver Set.
- 1000 Volt Rated Insulated Screwdriver Set
- Professional Quality
- Comfortable ABS & Neoprene Cushion Grip
- Impact Handle is oil & acid resistant
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Model | 52012 |
| Part number | 52012 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Morris Product |
| Manufacturer | Morris Product |
Catalog
| Feature | 1000 Volt Cushion Grip Insulated Screwdrivers - High quality, comfortable Insulated Screwdriver Set. |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 52012 |
| UPC | 601986520126 |
| EAN | 601986520126 |
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Manufacturer | Morris Product |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
3" Cushion Grip Insulated Screwdrivers [Set of 2]
Brand: Morris Products
52012 Features: -Cushion grip insulated slotted screwdrivers. -Professional quality. -Comfortable ABS and neoprene cushion grip. -Impact handle is oil and acid resistant. Shank Shape: -Hex. Use: -Insulated Screwdriver. Product Type: -Screwdrivers. Generic Specifications: -Voltage: 1000 V. Dimensions: Overall Product Weight: -0.1 Pounds.
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | SCREWDRIVER |
| Part number | 52012 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Morris Products |
| Manufacturer | Morris Products |
Catalog
| Feature | Screwdriver Type: 100V Insulated Ergonomic Grip |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 52012 |
| UPC | 601986520126 |
| EAN | 601986520126 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris Products |
Analytics
| Category | tools |
|---|---|
| Case Qty | 2 units |
1000 Volt Ergonomic Cushion Grip Screwdrivers Slotted 3" (Pkg of 3)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Screwdriver Type: 100V Insulated Ergonomic Grip |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 52012 |
| UPC | 601986520126 |
| EAN | 601986520126 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Analytics
| Category | tools |
|---|
1000 Volt Ergonomic Cushion Grip Screwdrivers Slotted 3” (Pkg of 10)
Brand: Morris
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | SCREWDRIVER |
| Part number | 52012 |
| Label | Morris |
| Manufacturer | Morris |
Catalog
| Feature | Screwdriver Type: 100V Insulated Ergonomic Grip |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 52012 |
| UPC | 601986520126 |
| EAN | 601986520126 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Analytics
| Category | tools |
|---|---|
| Case Qty | 1000 units |
1000 Volt Ergonomic Cushion Grip Screwdrivers Slotted 3" (Pkg of 25)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | Screwdriver Type: 100V Insulated Ergonomic Grip |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 52012 |
| UPC | 601986520126 |
| EAN | 601986520126 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Analytics
| Category | tools |
|---|
