Morris 0.562"-0.718" x 1/16"-3/16" Flexible Conduit/Cable Clip 18294. ✅Morris authorized distributor ✅. ☎ (800) 884-5767 Mon-Fri 8:00 AM - 5:00 PM ET or order online 24/7
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Megadepot | 18294 | 1 | 1 | 1 @ $11.19 | |
![]() gordonelectricsupply.com | 18294 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $0.79 |
| Dale-Electric | 18294 | 1 | 1 | ||
![]() usmegastore.com | 18294 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $11.96 |
| MSPR11978 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $1.47 | |
| MOR_18294 | 1 | 105 | 1 | 1 @ $0.70 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Morris Products 18294 Flexible Conduit/Cable Clip, 562" -.718" Cable Size (Pack of 100)
Brand: Morris Products
Details
- Flexible Conduit/Cable Clips - Supports flexible conduit and all types of cable from flanges.
- Supports flexible conduit and all types of cable from flanges
- Made from high-carbon steel zinc plated
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Model | 18294 |
| Part number | 18294 |
| Items per pack | 100 |
| Label | Morris Product |
| Manufacturer | Morris Product |
Catalog
| Feature | Flexible Conduit/Cable Clips - Supports flexible conduit and all types of cable from flanges. |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18294 |
| UPC | 601986182942 |
| EAN | 601986182942 |
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Manufacturer | Morris Product |
Analytics
| Case Qty | 100 units |
|---|
Flexible Conduit/Cable Clips 1/16"-3/16" Flange .562"-.718" Dia Cable (Pkg of 2)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | AC/MC Cable O.D: .562" -.718" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18294 |
| UPC | 601986182942 |
| EAN | 601986182942 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Flexible Conduit/Cable Clips 1/16"-3/16" Flange .562"-.718" Dia Cable (Pkg of 3)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | AC/MC Cable O.D: .562" -.718" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18294 |
| UPC | 601986182942 |
| EAN | 601986182942 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Flexible Conduit/Cable Clips 1/16"-3/16" Flange .562"-.718" Dia Cable (Pkg of 10)
Brand: Morris
Flexible Conduit/Cable Clips 1/16"-3/16" Flange .562"-.718" Dia Cable (Pkg of 10)
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Part number | 18294 |
| Label | Morris |
| Manufacturer | Morris |
Catalog
| Feature | AC/MC Cable O.D: .562" -.718" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18294 |
| UPC | 601986182942 |
| EAN | 601986182942 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Analytics
| Case Qty | 10 units |
|---|
Flexible Conduit/Cable Clips 1/16"-3/16" Flange .562"-.718" Dia Cable (Pkg of 25)
Brand: Morris
Catalog
| Feature | AC/MC Cable O.D: .562" -.718" |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 18294 |
| UPC | 601986182942 |
| EAN | 601986182942 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Morris |
Analytics
| Case Qty | 25 units |
|---|

