Headset, Product Type Headsets, Compatible Radio Brand Motorola, Compatible Radio Series BPR40, CP200d, Compatible Radio Grainger Model Number 4PJD4, Headset Style Behind-the-Head, Earpiece Style Not Applicable, Number of Ears Two Ear, Number of Wires 1, Push To Talk Yes, Microphone Location In-Earpiece, Earpiece Color Black, Volume Control No, Includes Headset, Features Bone Conduction Enables User to Receive Audio Without Covering Ears, Noise Canceling No
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| G0989597 | 1 | 12 | 1 | 1 @ $171.99 | |
| Grainger | 5EDD6 | 1 | 1 | ||
![]() Amazon | B007IC9FKY | 1 | 1 | 1 @ $206.12 | |
| sustainablesupply.com | C1754751 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $242.57 |
![]() simsupply.com | CU-3545444436 | 1 | 4 | 1 | 1 @ $303.51 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Headset, Behind The Head, One Ear, Black
Brand: Motorola
'Headset, Headset Style Behind the Head, One Ear, For Use With 10473, Volume Control No, Push To Talk No, Noise Canceling No, Color Black'
Details
- <b>Price For:</b> Each <b>Item</b>: Headset <b>Color</b>: Black <b>Noise Canceling</b>: No <b>Push To Talk</b>: No <b>One Ear / Two Ear</b>: One Ear <b>Headset Style</b>: Behind the Head <b>Volume Control</b>: No <b>Country of Origin (subject to change)</b>: China
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | HARDWARE |
| Model | PMLN5011A |
| Part number | PMLN5011A |
| Items per pack | 1 |
| Label | MOTOROLA |
| Manufacturer | MOTOROLA |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Each <b>Item</b>: Headset <b>Color</b>: Black <b>Noise Canceling</b>: No <b>Push To Talk</b>: No <b>One Ear / Two Ear</b>: One Ear <b>Headset Style</b>: Behind the Head <b>Volume Control</b>: No <b>Country of Origin (subject to change)</b>: China |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | PMLN5011A |
| UPC | 607885233457 |
| EAN | 607885233457 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HARDWARE |
| Manufacturer | MOTOROLA |
Analytics
| Category | tools |
|---|---|
| Offers | 2 |
| Case Qty | 1 units |

