Get the Best Performance with Motorcraft VALVE ASY - ONE WAY CX760A parts at JEGS. Shop Now at the Guaranteed Lowest Price!
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Jegs | 037-CX760A | 1 | 1 | 1 @ $55.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Motorcraft CX760A Air Injection Check Valve
Brand: Motorcraft
Listing
| Binding | Automotive |
|---|---|
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Model | CX760A |
| Part number | CX760A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Motorcraft |
| Manufacturer | Motorcraft |
Catalog
| Feature | Regulates the flow of substances |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | CX760A |
| UPC | 31508217713 |
| EAN | 31508217713 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | Motorcraft |