Mueller - BU-78K - Conn Test Clips Insulated Gold Nylon 10A - Allied Electronics & Automation, part of RS Group
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics | 70188540 | 1 | 1 | ||
![]() Digi-Key | 314-1135-ND | 1 | 50 | 1 | 1 @ $54.66, 10 @ $52.00, 100 @ $49.56, 500 @ $47.94, 1000 @ $45.50 |
| Onlinecomponents.com | BU-78K | 1 | 1 | 1 @ $44.51, 2 @ $41.93, 11 @ $38.58, 26 @ $37.09 | |
![]() Newark | 17AH8841 | 1 | 3 | 1 | 1 @ $107.45, 25 @ $102.48, 50 @ $97.87, 100 @ $95.04, 250 @ $92.55 |
![]() Radwell | BU-78K | 1 | 1 | ||
| Hotenda | H4144158 | 1 | 1 | 1 @ $49.44, 100 @ $46.47, 500 @ $43.51 | |
| BU-78K | 1 | 3 | 1 | 1 @ $83.38, 5 @ $78.63, 25 @ $71.50 | |
| RS Online | 7148272 | 1 | 1 | ||
| Amazon | B005T7DO5C | 1 | 1 | 1 @ $54.47 | |
| BU-78K | 1 | 1 | |||
| Digi-Key | 304402 | 1 | 1 | ||
| RS Delivers | 714-8272 | 1 | 19 | 1 | 1 @ $82.89, 5 @ $74.61, 10 @ $66.32 |
| Newark | 84F764 | 1 | 1 | ||
| us.rs-online.com | 70188540 | 1 | 2 | 1 | 1 @ $71.96, 5 @ $68.10, 100 @ $64.64, 500 @ $59.59, 1000 @ $56.92 |
| jensentools.com | 10179459 | 1 | 1 | 1 @ $71.54 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
MUELLER ELECTRIC BU-78K KELVIN CLIP, 0.5IN, 10A
Brand: Mueller
Mueller 2.28" "Kelvin" clip with gold contacts, rated 10 amps, sold each (BU-78K)
Details
- Mueller Electric
- Intended Use: Industrial, Commercial and Automotive Use.
Listing
| Product group | Home Improvement |
|---|---|
| Product type | HARDWARE |
| Model | BU-78K |
| Part number | BU-78K |
| Items per pack | 1 |
| Label | MUELLER ELECTRIC |
| Manufacturer | MUELLER ELECTRIC |
Catalog
| Feature | Gold Kelvin Copper Clip - 10 Amp |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | BU-78K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | Mueller Electric |
Analytics
| Revenue | $130.12 |
|---|---|
| DA Sales | 1 |
| Offers | 9 |
| Case Qty | 1 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $66.26 |


