1N751A Zener Diode - CASE: DO35 MAKE: Multicomp
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Little Diode | 1N751A | 1 | 5 | 1 | 1 @ $5.93 |
| 1Source | 1N751A | 1 | 1 | ||
![]() Radwell | 1N751A | 1 | 5 | 1 | |
![]() Newark | 13T8945 | 1 | 21067 | 1 | 1 @ $0.02, 10 @ $0.02, 50 @ $0.02, 100 @ $0.02, 500 @ $0.02, 1000 @ $0.01 |
![]() Newark | 13T8946 | 10000 | 10000 | 1 @ $0.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
MULTICOMP 1N751A ZENER DIODE, 500mW, 5.1V, DO-35 (10 pieces)
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | 1N751A |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 2 |
| Case Qty | 10 units |
MULTICOMP 1N751A ZENER DIODE, 500mW, 5.1V, DO-35 (100 pieces)
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | 1N751A |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | 1N751A |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 1 |
| Case Qty | 100 units |
MULTICOMP 1N751A ZENER DIODE, 500mW, 5.1V, DO-35 (1000 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: 1 Cut tape Zener Voltage Vz Typ: 5.1V Power Dissipation Pd: 500mW Operating Temperature Min: -65\xb0C Operating Temperature Max: 200\xb0C Diode Case Style: DO-35 No. of Pins: 2 RoHS Compliant: Yes |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 1N751A |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1000 units |
|---|
MULTICOMP 1N751A ZENER DIODE, 500mW, 5.1V, DO-35 (5 pieces)
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | 1N751A |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | 1N751A |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 1 |
| Case Qty | 5 units |
MULTICOMP 1N751A ZENER DIODE, 500mW, 5.1V, DO-35 (50 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | 1N751A |
| Part number | 1N751A |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | 1N751A |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 2 |
| Case Qty | 50 units |
MULTICOMP 1N751A ZENER DIODE, 500mW, 5.1V, DO-35 (500 pieces)
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | 1N751A |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | 1N751A |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 500 units |

