Resistor, 2w 5% 1k5
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | MCF 2W 1K5 | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 38K0443 | 1 | 1 | 1 @ $0.75, 10 @ $0.54, 25 @ $0.42, 50 @ $0.35, 100 @ $0.28, 500 @ $0.23, 1000 @ $0.19, 5000 @ $0.15 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Multicomp Pro Carbon Film Resistor, 1.5Kohm, 2W, 5% - MCF 2W 1K5
Brand: multicomp PRO
CARBON FILM RESISTOR, 1.5KOHM, 2W, 5%; Resistance:1.5kohm; Product Range:MCF Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Element Type:Carbon Film RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Each
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 1K5 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 2W 1K5 |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Multicomp MCF 2W 1K5 Resistor, Carbon Film, 1.5KOHM, 2W, 5%
Brand: Multicomp
MULTICOMP MCF 2W 1K5 RESISTOR, CARBON FILM, 1.5KOHM, 2W, 5%
Details
- Price For: Each
Listing
| Product group | Pet Products |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 1K5 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 1K5 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 1K5 RESISTOR, CARBON FILM, 1.5KOHM, 2W, 5% (10 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 1K5 |
| Items per pack | 10 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 2W 1K5 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 2 |
|---|---|
| Case Qty | 10 units |
MULTICOMP MCF 2W 1K5 RESISTOR, CARBON FILM, 1.5KOHM, 2W, 5% (100 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 1K5 |
| Items per pack | 100 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 1K5 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 100 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 1K5 RESISTOR, CARBON FILM, 1.5KOHM, 2W, 5% (5 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 1K5 |
| Items per pack | 5 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 1K5 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 5 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 1K5 RESISTOR, CARBON FILM, 1.5KOHM, 2W, 5% (50 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 1K5 |
| Items per pack | 50 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 1K5 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 50 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 1K5
Brand: Multicomp
MULTICOMP - MCF 2W 1K5 - RESISTOR; CARBON FILM; 1.5KOHM; 2W; 5%
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Model | MCF 2W 1K5 |
| Part number | MCF 2W 1K5 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 2W 1K5 |
| Product group | BISS |
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
