Resistor 5% MCF/2W/470R/9338250 MULTICOMP RoHS Wath=2 R=470 Q6.5XL17.5
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Halfin | 92339 | 10 | 160 | 10 @ $0.15, 50 @ $0.13 | |
| 1Source | MCF 2W 470R | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 38K0457 | 1 | 3102 | 1 | 1 @ $0.75, 10 @ $0.54, 25 @ $0.42, 50 @ $0.35, 100 @ $0.28, 500 @ $0.23, 1000 @ $0.19, 5000 @ $0.15 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Multicomp MCF 2W 470R Resistor, Carbon Film, 470 OHM, 2W, 5%
Brand: Multicomp
MULTICOMP MCF 2W 470R RESISTOR, CARBON FILM, 470 OHM, 2W, 5%
Details
- Price For: Each
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Pet Products |
| Product type | PET_SUPPLIES |
| Part number | MCF 2W 470R |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 470R RESISTOR, CARBON FILM, 470 OHM, 2W, 5% (10 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 470R |
| Items per pack | 10 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 2W 470R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Buybox | Yes |
|---|---|
| Offers | 1 |
| Case Qty | 10 units |
MULTICOMP MCF 2W 470R RESISTOR, CARBON FILM, 470 OHM, 2W, 5% (100 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 470R |
| Items per pack | 100 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 470R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 100 units |
MULTICOMP MCF 2W 470R RESISTOR, CARBON FILM, 470 OHM, 2W, 5% (1000 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 470R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
MULTICOMP MCF 2W 470R RESISTOR, CARBON FILM, 470 OHM, 2W, 5% (5 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 470R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 5 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 470R RESISTOR, CARBON FILM, 470 OHM, 2W, 5% (50 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 470R |
| Items per pack | 50 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 470R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 50 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 470R RESISTOR, CARBON FILM, 470 OHM, 2W, 5% (500 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 470R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
MULTICOMP MCF 2W 470R
Brand: Multicomp
MULTICOMP - MCF 2W 470R - RESISTOR; CARBON FILM; 470 OHM; 2W; 5%
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | RESISTOR |
| Model | MCF 2W 470R |
| Part number | MCF 2W 470R |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 2W 470R |
| Product group | BISS |
| Product type | RESISTOR |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
Multicomp Pro Carbon Film Resistor, 470 Ohm, 2W, 5% - MCF 2W 470R
Brand: multicomp PRO
CARBON FILM RESISTOR, 470 OHM, 2W, 5%; Resistance:470ohm; Product Range:MCF Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Element Type:Carbon Film RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Each
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 470R |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
