Resistor, 0.5w 5% 100r
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | MCF 0.5W 100R | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 38K0257 | 1 | 105725 | 1 | 1 @ $0.23, 10 @ $0.19, 25 @ $0.14, 50 @ $0.10, 100 @ $0.08, 500 @ $0.06, 1000 @ $0.05, 5000 @ $0.03 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Multicomp MCF 0.5W 100R Resistor, Carbon Film, 100 OHM, 500mW, 5%
Brand: Multicomp
MULTICOMP MCF 0.5W 100R RESISTOR, CARBON FILM, 100 OHM, 500mW, 5%
Details
- Price For: Each
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Pet Products |
| Product type | PET_SUPPLIES |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 100R |
| Product group | Pet Products |
| Product type | PET_SUPPLIES |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MULTICOMP MCF 0.5W 100R RESISTOR, CARBON FILM, 100 OHM, 500mW, 5% (10 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Items per pack | 10 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 100R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Buybox | Yes |
|---|---|
| Offers | 2 |
| Case Qty | 10 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 100R RESISTOR, CARBON FILM, 100 OHM, 500mW, 5% (100 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Items per pack | 100 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 100R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 100 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 100R RESISTOR, CARBON FILM, 100 OHM, 500mW, 5% (1000 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Items per pack | 1000 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 100R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1000 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 100R RESISTOR, CARBON FILM, 100 OHM, 500mW, 5% (5 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Items per pack | 5 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 100R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 5 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 100R RESISTOR, CARBON FILM, 100 OHM, 500mW, 5% (50 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Items per pack | 50 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 100R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Revenue | $18.20 |
|---|---|
| DA Sales | 2 |
| Offers | 1 |
| Case Qty | 50 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 100R RESISTOR, CARBON FILM, 100 OHM, 500mW, 5% (500 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Items per pack | 500 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 100R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 500 units |
Multicomp Pro Carbon Film Resistor, 100 Ohm, 500Mw, 5% - MCF 0.5W 100R
Brand: multicomp PRO
CARBON FILM RESISTOR, 100 OHM, 500mW, 5%; Resistance:100ohm; Product Range:MCF Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Type:Carbon Film RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Each
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 100R |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
