Resistor, 0.5w 5% 27r
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | MCF 0.5W 27R | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 38K0285 | 5 | 5 | 1 @ $0.23, 10 @ $0.19, 25 @ $0.14, 50 @ $0.10, 100 @ $0.08, 500 @ $0.06, 1000 @ $0.05, 5000 @ $0.03 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Multicomp MCF 0.5W 27R Carbon Film Resistor,AXIAL,27 OHM,500 mW
Brand: Multicomp
MULTICOMP MCF 0.5W 27R CARBON FILM RESISTOR,AXIAL,27 OHM,500 mW
Details
- Price For: Pack of 50
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Pet Products |
| Product type | PET_SUPPLIES |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MULTICOMP MCF 0.5W 27R CARBON FILM RESISTOR,AXIAL,27 OHM,500 mW (10 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Items per pack | 10 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 27R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 10 units |
|---|
MULTICOMP MCF 0.5W 27R CARBON FILM RESISTOR,AXIAL,27 OHM,500 mW (100 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Items per pack | 100 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Pack of\xa050 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 27R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 100 units |
|---|
MULTICOMP MCF 0.5W 27R CARBON FILM RESISTOR,AXIAL,27 OHM,500 mW (5 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Items per pack | 5 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Pack of\xa050 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 27R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 5 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 27R CARBON FILM RESISTOR,AXIAL,27 OHM,500 mW (50 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Items per pack | 50 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Pack of\xa050 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 27R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 50 units |
|---|
MULTICOMP MCF 0.5W 27R CARBON FILM RESISTOR,AXIAL,27 OHM,500 mW (1 piece)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Items per pack | 1 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Pack of\xa050 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 27R |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MULTICOMP MCF 0.5W 27R
Brand: Multicomp
MULTICOMP - MCF 0.5W 27R - CARBON FILM RESISTOR;AXIAL;27 OHM;500 mW
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Model | MCF 0.5W 27R |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 27R |
| Product group | BISS |
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
Multicomp Pro Carbon Film Resistor,axial,27 Ohm,500 Mw - MCF 0.5W 27R
Brand: multicomp PRO
CARBON FILM RESISTOR,AXIAL,27 OHM,500 mW; Resistance:27ohm; Product Range:MCF Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Type:Carbon Film RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Pack of 50
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 27R |
| Items per pack | 5 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 5 units |
|---|
