Resistor, 0.5w 5% 2k7
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | MCF 0.5W 2K7 | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 38K0287 | 1 | 116 | 1 | 1 @ $0.23, 10 @ $0.19, 25 @ $0.14, 50 @ $0.10, 100 @ $0.08, 500 @ $0.06, 1000 @ $0.05, 5000 @ $0.03 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Multicomp Pro Carbon Film Resistor, Axial Lead, 2.7Kohm, 500Mw, 5% - MCF 0.5W 2K7
Brand: multicomp PRO
CARBON FILM RESISTOR, AXIAL LEAD, 2.7KOHM, 500mW, 5%; Resistance:2.7kohm; Product Range:MCF Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Each
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Multicomp MCF 0.5W 2K7 Resistor, Carbon Film, AXIAL Lead, 2.7KOHM, 500mW, 5%
Brand: Multicomp
MULTICOMP MCF 0.5W 2K7 RESISTOR, CARBON FILM, AXIAL LEAD, 2.7KOHM, 500mW, 5%
Details
- Price For: Each
Listing
| Product group | Pet Products |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
MULTICOMP MCF 0.5W 2K7 RESISTOR, CARBON FILM, AXIAL LEAD, 2.7KOHM, 500mW, 5% (10 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Items per pack | 10 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 2K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 2 |
|---|---|
| Case Qty | 10 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 2K7 RESISTOR, CARBON FILM, AXIAL LEAD, 2.7KOHM, 500mW, 5% (100 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Items per pack | 100 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 2K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 100 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 2K7 RESISTOR, CARBON FILM, AXIAL LEAD, 2.7KOHM, 500mW, 5% (5 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Items per pack | 5 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 2K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 5 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 2K7 RESISTOR, CARBON FILM, AXIAL LEAD, 2.7KOHM, 500mW, 5% (50 pieces)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Items per pack | 50 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 2K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 50 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 2K7 RESISTOR, CARBON FILM, AXIAL LEAD, 2.7KOHM, 500mW, 5% (1 piece)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Items per pack | 1 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 0.5W 2K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
MULTICOMP MCF 0.5W 2K7
Brand: Multicomp
MULTICOMP - MCF 0.5W 2K7 - RESISTOR; CARBON FILM; AXIAL LEAD; 2.7KOHM; 500mW; 5%
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Model | MCF 0.5W 2K7 |
| Part number | MCF 0.5W 2K7 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 0.5W 2K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
