Miniature Box - White
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| MCM Electronics | 21-18925 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $2.19 |
| 1Source | HBT3W | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 46WX2053 | 1 | 42 | 1 | 1 @ $3.96, 5 @ $3.72, 10 @ $3.49 |
| Newark | 54X9456 | 1 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
MULTICOMP HBT3W ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE (1 piece)
Brand: Multicomp
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Network Media Player |
| Product type | ACCESSORY_OR_PART_OR_SUPPLY |
| Model | HBT3W |
| Part number | HBT3W |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 1<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Body Color:</b>: White <b>Enclosure Material:</b>: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) <b>Enclosure Type:</b>: Multipurpose <b>External Depth - Imperial:</b>: 2.01 <b>External Depth - Metric:</b>: 51 <b>External Height - Imperial:</b>: 1 <b>External Height - Metric:</b>: 25 <b>External Width - Imperial:</b>: 2.89 <b>External Width - Metric:</b>: 73 <b>Highest NEMA Rating:</b>: Not Rated |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | HBT3W |
| UPC | 791963155554 |
| EAN | 791963155554 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|---|
| Last Price | $3.95 |
MULTICOMP HBT3W ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE (10 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 10<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Body Color:</b>: White <b>Enclosure Material:</b>: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) <b>Enclosure Type:</b>: Multipurpose <b>External Depth - Imperial:</b>: 2.01 <b>External Depth - Metric:</b>: 51 <b>External Height - Imperial:</b>: 1 <b>External Height - Metric:</b>: 25 <b>External Width - Imperial:</b>: 2.89 <b>External Width - Metric:</b>: 73 <b>Highest NEMA Rating:</b>: Not Rated |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | HBT3W |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 10 units |
|---|---|
| Last Price | $35.04 |
MULTICOMP HBT3W Plastic Enclosure, Miniature, Multipurpose, ABS, 25 mm, 73 mm, 51 mm
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | HBT3W |
| Part number | ARNEW-46WX2053-D2018 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Multicomp Pro Enclosure, Wall Mount, Plastic, White - HBT3W
Brand: multicomp PRO
ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE; Enclosure Type:Multipurpose; Enclosure Material:ABS; External Height - Metric:25.4mm; External Width - Metric:73mm; External Depth - Metric:51mm; IP Rating:-; Body Color:White; NEMA Rating:- RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Enclosure Type</b>: Multipurpose <b>Enclosure Material</b>: ABS <b>External Height - Metric</b>: 25mm <b>External Width - Metric</b>: 73mm <b>External Depth - Metric</b>: 51mm <b>IP Rating</b>: - <b>Body Color</b>: White <b>NEMA Rating</b>: - <b>External Height - Imperial</b>: 1" <b>External Width - Imperial</b>: 2.89" <b>External Depth - Imperial</b>: 2.01" <b>Product Range</b>: HBT3 Series
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | HBT3W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
