Resistor, 2w 5% 4k7
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | MCF 2W 4K7 | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 38K0458 | 1 | 1 | 1 @ $0.75, 10 @ $0.54, 25 @ $0.42, 50 @ $0.35, 100 @ $0.28, 500 @ $0.23, 1000 @ $0.19, 5000 @ $0.15 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
MULTICOMP MCF 2W 4K7 RESISTOR, CARBON FILM, 4.7KOHM, 2W, 5% (10 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 4K7 |
| Items per pack | 10 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 2W 4K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 10 units |
MULTICOMP MCF 2W 4K7 RESISTOR, CARBON FILM, 4.7KOHM, 2W, 5% (100 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 4K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 100 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 4K7 RESISTOR, CARBON FILM, 4.7KOHM, 2W, 5% (1000 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Pack of:</b> 1000 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 4K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
MULTICOMP MCF 2W 4K7 RESISTOR, CARBON FILM, 4.7KOHM, 2W, 5% (5 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 4K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 5 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 4K7 RESISTOR, CARBON FILM, 4.7KOHM, 2W, 5% (50 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 4K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 50 units |
|---|
MULTICOMP MCF 2W 4K7 RESISTOR, CARBON FILM, 4.7KOHM, 2W, 5% (500 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Price For: Each |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 2W 4K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
MULTICOMP MCF 2W 4K7
Brand: Multicomp
MULTICOMP - MCF 2W 4K7 - RESISTOR; CARBON FILM; 4.7KOHM; 2W; 5%
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Model | MCF 2W 4K7 |
| Part number | MCF 2W 4K7 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 2W 4K7 |
| Product group | BISS |
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
Multicomp Pro Carbon Film Resistor, 4.7Kohm, 2W, 5% - MCF 2W 4K7
Brand: multicomp PRO
CARBON FILM RESISTOR, 4.7KOHM, 2W, 5%; Resistance:4.7kohm; Product Range:MCF Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Element Type:Carbon Film RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Each
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 2W 4K7 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
