Resistor, 0603 499k
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Newark | 94W3716 | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 94W5886 | 1 | 18597 | 1 | 1 @ $0.00, 10 @ $0.00, 100 @ $0.00, 1000 @ $0.00 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
u"MULTICOMP MC0063W06031499K SMD Current Sense Resistors, MC Series, 499 kohm, 63 mW, \xc3'\xc2\xb1 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] (1 piece)"
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 1<b>Order Unit:</b> Tape & Reel Cut\xa01 <b>MSL:</b>: - <b>Packaging:</b>: Tape & Reel <b>Power Rating:</b>: 63 <b>Product Range:</b>: MC Series <b>Resistance:</b>: 499 <b>Resistance Tolerance:</b>: \xb1 1% <b>Resistor Case Style:</b>: 0603 [1608 Metric] <b>Resistor Element Material:</b>: Thick Film <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Temperature Coefficient:</b>: \xb1 100ppm/\xb0C <b>Voltage Rating:</b>: 50 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MC0063W06031499K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
MULTICOMP MC0063W06031499K SMD Current Sense Resistors, MC Series, 499 kohm, 63 mW, ± 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] (10 pieces)
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MC0063W06031499K |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MC0063W06031499K |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 10 units |
MULTICOMP MC0063W06031499K SMD Current Sense Resistors, MC Series, 499 kohm, 63 mW, ± 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] (100 pieces)
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MC0063W06031499K |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MC0063W06031499K |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 100 units |
MULTICOMP MC0063W06031499K SMD Current Sense Resistors, MC Series, 499 kohm, 63 mW, ± 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] (5 pieces)
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MC0063W06031499K |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MC0063W06031499K |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 5 units |
MULTICOMP MC0063W06031499K SMD Current Sense Resistors, MC Series, 499 kohm, 63 mW, ± 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] (50 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MC0063W06031499K |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MC0063W06031499K |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 50 units |
