Choke, Common Mode, 2x40uh
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | SBT-0140W | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 97K9436 | 1 | 23869 | 1 | 1 @ $4.95, 10 @ $4.41, 100 @ $3.47, 500 @ $2.85, 1000 @ $2.47, 5000 @ $2.21, 10000 @ $1.99, 25000 @ $1.92 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
MULTICOMP SBT-0140W EMI SUPPRESSION FILTER, 40 uH, THROUGH HOLE (50 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 50<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>DC Current Max:</b>: 500 <b>Filter Terminals:</b>: Through Hole <b>Inductance:</b>: 40 <b>Inductance Min:</b>: 40 <b>Product Range:</b>: SBT Series <b>Rated Current:</b>: 500 <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Voltage Rating VDC:</b>: 50 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | SBT-0140W |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 50 units |
MULTICOMP SBT-0140W EMI SUPPRESSION FILTER, 40 uH, THROUGH HOLE (25 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 25<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>DC Current Max:</b>: 500 <b>Filter Terminals:</b>: Through Hole <b>Inductance:</b>: 40 <b>Inductance Min:</b>: 40 <b>Product Range:</b>: SBT Series <b>Rated Current:</b>: 500 <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Voltage Rating VDC:</b>: 50 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | SBT-0140W |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Buybox | Yes |
|---|---|
| Offers | 1 |
Multicomp Pro EMI Suppression Filter, 40 Uh, Through Hole - SBT-0140W
Brand: multicomp PRO
EMI SUPPRESSION FILTER, 40 uH, THROUGH HOLE; Inductance:40µH; Rated Current:500mA; Product Range:SBT Series; Case Dimensions:7.5mm x 6.4mm x 8mm; Common Mode Filter Case:7.5mm x 6.4mm x 8mm; DC Current Max:500mA; Inductance Min:40µH RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Pack of 25<b>Order Unit:</b> Each 1 <b>DC Current Max:</b>: 500 <b>Filter Terminals:</b>: Through Hole <b>Inductance:</b>: 40 <b>Inductance Min:</b>: 40 <b>Product Range:</b>: SBT Series <b>Rated Current:</b>: 500 <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Voltage Rating VDC:</b>: 50
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | SBT-0140W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
