MULTICOMP . MCF 1W 150K
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 1Source | MCF 1W 150K | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 38K0409 | 1 | 1141 | 1 | 1 @ $0.38, 10 @ $0.29, 25 @ $0.22, 50 @ $0.15, 100 @ $0.11, 500 @ $0.10, 1000 @ $0.08, 5000 @ $0.06 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
MULTICOMP MCF 1W 150K Resistor, Carbon Film, 150KOHM, 1W, 5%, 10 Pieces
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | MCF 1W 150K |
| Part number | ARNEW-10PACK-38K0409 |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | MULTICOMP MCF 1W 150K RESISTOR, CARBON FILM, 150KOHM, 1W, 5% |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 1W 150K |
| UPC | 702472023418 |
| EAN | 702472023418 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 10 units |
|---|
MULTICOMP MCF 1W 150K
Brand: Multicomp
MULTICOMP - MCF 1W 150K - RESISTOR; CARBON FILM; 150KOHM; 1W; 5%
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Model | MCF 1W 150K |
| Part number | MCF 1W 150K |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | MCF 1W 150K |
| Product group | BISS |
| Product type | FIXED_RESISTOR |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
MULTICOMP MCF 1W 150K Through Hole Carbon Film Resistor, MCF Series, 150 kohm, 1 W, ± 5%, 500 V, Axial Leaded (1 piece)
Brand: Multicomp
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | MCF 1W 150K |
| Label | MULTICOMP |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 1<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Power Rating:</b>: 1 <b>Product Range:</b>: MCF Series <b>Resistance:</b>: 150 <b>Resistance Tolerance:</b>: \xb1 5% <b>Resistor Case Style:</b>: Axial Leaded <b>Resistor Element Material:</b>: Carbon Film <b>Resistor Terminals:</b>: Axial Leaded <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Temperature Coefficient:</b>: -700ppm/\xb0C to 0ppm/\xb0C <b>Voltage Rating:</b>: 500 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 1W 150K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
u"MULTICOMP MCF 1W 150K Through Hole Carbon Film Resistor, MCF Series, 150 kohm, 1 W, \xc3'\xc2\xb1 5%, 500 V, Axial Leaded (100 pieces)"
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Power Rating:</b>: 1 <b>Product Range:</b>: MCF Series <b>Resistance:</b>: 150 <b>Resistance Tolerance:</b>: \xb1 5% <b>Resistor Case Style:</b>: Axial Leaded <b>Resistor Element Material:</b>: Carbon Film <b>Resistor Terminals:</b>: Axial Leaded <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Temperature Coefficient:</b>: -700ppm/\xb0C to 0ppm/\xb0C <b>Voltage Rating:</b>: 500 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 1W 150K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
u"MULTICOMP MCF 1W 150K Through Hole Carbon Film Resistor, MCF Series, 150 kohm, 1 W, \xc3'\xc2\xb1 5%, 500 V, Axial Leaded (5 pieces)"
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 5<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Power Rating:</b>: 1 <b>Product Range:</b>: MCF Series <b>Resistance:</b>: 150 <b>Resistance Tolerance:</b>: \xb1 5% <b>Resistor Case Style:</b>: Axial Leaded <b>Resistor Element Material:</b>: Carbon Film <b>Resistor Terminals:</b>: Axial Leaded <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Temperature Coefficient:</b>: -700ppm/\xb0C to 0ppm/\xb0C <b>Voltage Rating:</b>: 500 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 1W 150K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 5 units |
|---|
u"MULTICOMP MCF 1W 150K Through Hole Carbon Film Resistor, MCF Series, 150 kohm, 1 W, \xc3'\xc2\xb1 5%, 500 V, Axial Leaded (50 pieces)"
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 50<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Power Rating:</b>: 1 <b>Product Range:</b>: MCF Series <b>Resistance:</b>: 150 <b>Resistance Tolerance:</b>: \xb1 5% <b>Resistor Case Style:</b>: Axial Leaded <b>Resistor Element Material:</b>: Carbon Film <b>Resistor Terminals:</b>: Axial Leaded <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Temperature Coefficient:</b>: -700ppm/\xb0C to 0ppm/\xb0C <b>Voltage Rating:</b>: 500 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MCF 1W 150K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 50 units |
|---|
