Minature Box - White
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| MCM Electronics | 21-18640 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $2.19 |
| 1Source | T2W | 1 | 1 | ||
| Newark | 54X9400 | 1 | 1 | ||
![]() Radwell | T2W | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 46WX3623 | 1 | 101 | 1 | 1 @ $3.88, 5 @ $3.63, 10 @ $3.41 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Minature Box - White
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | Minature Box - White |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | T2W |
| UPC | 13039313867 |
| EAN | 13039313867 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HARDWARE |
| Manufacturer | Multicomp |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Last Price | $4.7955 |
MULTICOMP T2W ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE (10 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 10<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Body Color:</b>: White <b>Enclosure Material:</b>: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) <b>Enclosure Type:</b>: Multipurpose <b>External Depth - Imperial:</b>: 2.2 <b>External Depth - Metric:</b>: 25 <b>External Height - Imperial:</b>: 0.98 <b>External Height - Metric:</b>: 75 <b>External Width - Imperial:</b>: 2.95 <b>External Width - Metric:</b>: 56 <b>Highest NEMA Rating:</b>: Not Rated |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | T2W |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 10 units |
|---|---|
| Last Price | $37.23 |
MULTICOMP T2W ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE (100 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Body Color:</b>: White <b>Enclosure Material:</b>: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) <b>Enclosure Type:</b>: Multipurpose <b>External Depth - Imperial:</b>: 2.2 <b>External Depth - Metric:</b>: 25 <b>External Height - Imperial:</b>: 0.98 <b>External Height - Metric:</b>: 75 <b>External Width - Imperial:</b>: 2.95 <b>External Width - Metric:</b>: 56 <b>Highest NEMA Rating:</b>: Not Rated |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | T2W |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
MULTICOMP T2W ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE (5 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 5<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Body Color:</b>: White <b>Enclosure Material:</b>: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) <b>Enclosure Type:</b>: Multipurpose <b>External Depth - Imperial:</b>: 2.2 <b>External Depth - Metric:</b>: 25 <b>External Height - Imperial:</b>: 0.98 <b>External Height - Metric:</b>: 75 <b>External Width - Imperial:</b>: 2.95 <b>External Width - Metric:</b>: 56 <b>Highest NEMA Rating:</b>: Not Rated |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | T2W |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 5 units |
|---|---|
| Last Price | $18.95 |
MULTICOMP T2W ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE (50 pieces)
Brand: Multicomp
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 50<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Body Color:</b>: White <b>Enclosure Material:</b>: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) <b>Enclosure Type:</b>: Multipurpose <b>External Depth - Imperial:</b>: 2.2 <b>External Depth - Metric:</b>: 25 <b>External Height - Imperial:</b>: 0.98 <b>External Height - Metric:</b>: 75 <b>External Width - Imperial:</b>: 2.95 <b>External Width - Metric:</b>: 56 <b>Highest NEMA Rating:</b>: Not Rated |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | T2W |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | MULTICOMP |
Analytics
| Case Qty | 50 units |
|---|
Multicomp Pro Enclosure, Wall Mount, Plastic, White - T2W
Brand: multicomp PRO
ENCLOSURE, WALL MOUNT, PLASTIC, WHITE; Enclosure Type:Multipurpose; Enclosure Material:ABS; External Height - Metric:24.89mm; External Width - Metric:56mm; External Depth - Metric:25mm; IP Rating:-; Body Color:White; NEMA Rating:- RoHS Compliant: Yes
Details
- <b>Price For:</b> Pack of 1<b>Order Unit:</b> Each 1 <b>Body Color:</b>: White <b>Enclosure Material:</b>: ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) <b>Enclosure Type:</b>: Multipurpose <b>External Depth - Imperial:</b>: 2.2 <b>External Depth - Metric:</b>: 25 <b>External Height - Imperial:</b>: 0.98 <b>External Height - Metric:</b>: 75 <b>External Width - Imperial:</b>: 2.95 <b>External Width - Metric:</b>: 56 <b>Highest NEMA Rating:</b>: Not Rated
- <b>IP Rating:</b>: Not Rated <b>SVHC:</b>: To Be Advised
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | T2W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multicomp Pro |
| Manufacturer | Multicomp Pro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|

