Multiquip . MB25A
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| MQP-MB25A | 1 | 1 | 1 @ $5569.00 | ||
| MB25A | 1 | 1 | 1 @ $4315.20 | ||
| whitecap.com | 176MB25A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $5521.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
1" MB25A Rebar Cutter
Brand: Multiquip
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS Basic |
| Product type | TOOLS |
| Part number | MB25A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multiquip |
| Manufacturer | Multiquip |
Catalog
| Category | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| MPN | MB25A |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | TOOLS |
| Manufacturer | Multiquip |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Multiquip MB25A Portable Rebar Bender, Bench Type, 1" Bar Capacity, 115V
Brand: Multiquip Inc.
Details
- Bends rebar up to 1-inch
- 115V, Single-Phase Electric Motor
- Bending range: 0 to 180
- Two built-in lifting handles
- Standard foot switch
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Model | MB25A |
| Part number | MB25A |
| Items per pack | 1 |
| Label | Multiquip Inc. |
| Manufacturer | Multiquip Inc. |
Catalog
| Feature | Bends rebar up to 1-inch |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | MB25A |
| Product group | BISS |
| Product type | BEARINGS_AND_BUSHINGS |
| Manufacturer | Multiquip Inc. |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|