Grainger.com
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Grainger | 4ARZ4 | 1 | 1 | ||
| AF Supply | MUS27W | 1 | 1 | 1 @ $306.07 | |
![]() Walmart | 45771301 | 1 | 1 | 1 @ $167.04 | |
| AD6UNM | 1 | 1 | 1 @ $303.74 | ||
| AmazonSC | B00EA6U68G | 1 | 1 | ||
| GUS4ARZ4 | 1 | 1 | 1 @ $166.04 | ||
| G8530347 | 1 | 15 | 1 | 1 @ $193.71 | |
| 581190 | 1 | 1 | 1 @ $230.84 | ||
![]() simsupply.com | ZO-G8530347 | 1 | 12 | 1 | 1 @ $224.80 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Mustee 27W Mustee Laundry Tub, Thermoplastic, 24 In L, White
Brand: Mustee
' Laundry Tub, Without Faucet, Material Thermoplastic, Mounting Type Wall, Color White, Overall Length 24 In., Overall Width 40 In., Overall Height 34 In., Bowl Shape Rectangular, No. of Bowls 2, Bowl Size 20 In. x 20 In., Bowl Depth 14-3/8 In., Drain Opening 1-1/2 In., Faucet Mounting Centers 4 In., Number of Holes 2, Back Splash No, Side Splash No, Includes Twin Waste, Slipnut, Washerboard and Stopper, Standards IAPMO '
Details
- Price For: Each Back Splash: No Includes: Twin Waste, Slipnut, Washerboard and Stopper Overall Width: 40" Standards: IAPMO Overall Height: 34" Number of Holes: 2 Side Splash: No Item: Laundry Tub Mounting Type: Wall Material: Thermoplastic Bowl Size: 20" x 20" Color: White Bowl Depth: 14-3/8" With Faucet/Without Faucet: Without Faucet Drain Opening: 1-1/2"
- Bowl Shape: Rectangular Faucet Mounting Centers: 4" No. of Bowls: 2 Overall Length: 24" Country of Origin (subject to change): United States
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Model | 27W |
| Part number | 27W |
| Items per pack | 1 |
| Label | MUSTEE |
| Manufacturer | MUSTEE |
Catalog
| Feature | High strength, one piece molded construction. |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 27W |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | PLUMBING_FIXTURE |
| Manufacturer | Mustee |
Analytics
| Offers | 14 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
| Last Price | $243.08 |
Mustee 27W Composite 2-Basin Wall Mount Tub Utility Sink with Drain, White
Brand: Mustee
Details
- High strength, one piece molded construction with color-fast, white finish
- Produced with Mustee's proprietary structural thermoplastic resins and innovative cellular molding process creating extreme strength and durability
- Item Package Dimensions: 46.2" L x 31.0" W x 22.0" H
- Item Package Weight: 45.0 lb
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | SINK |
| Model | 27W |
| Part number | 27W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Mustee |
| Manufacturer | Mustee |
Analytics
| Revenue | $821.00 |
|---|---|
| DA Sales | 4 |
| Offers | 4 |
| Case Qty | 1 units |

