NKK Switches - AT607-12V - Accessory, Incandescent Lamp, 12V, T-1 Bi-Pin Base, Series LB - Allied Electronics & Automation, part of RS Group
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics | 70192055 | 1 | 1 | ||
![]() Digi-Key | AT607-12V-ND | 1 | 1 | 1 @ $1.80, 10 @ $1.71, 25 @ $1.67, 50 @ $1.64 | |
![]() Newark | 09X7875 | 1 | 1 | 1 @ $0.00 | |
| Hotenda | H3999500 | 1 | 1 | 1 @ $1.98, 10 @ $1.88, 50 @ $1.81, 100 @ $1.78, 250 @ $1.76, 500 @ $1.73 | |
| RS Online | 1817088 | 1 | 1 | ||
![]() swatee.com | AT607-12V | 1 | 49 | 1 | 1 @ $3.36 |
| 181-7088 | 1 | 1 | |||
| AmazonSC | B011NBLPKS | 1 | 1 | 1 @ $12.64 | |
| Digi-Key | 1027261 | 1 | 1 | ||
| Arrow | AT607-12V | 1 | 2 | 1 | 1 @ $1.50, 10 @ $1.50, 100 @ $1.50, 1000 @ $1.50, 10000 @ $1.50 |
| Digi-Key | 506442 | 1 | 1 | ||
| us.rs-online.com | 70192055 | 1 | 1 | 1 @ $1.85, 10 @ $1.78, 25 @ $1.73 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
"NKK Switches AT607-12V Lamp; Switch, Pushbutton, Lighted, Incandescent, 12V @ 60mA, 7000 HRS Life"
Catalog
| Category | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| MPN | AT607-12V |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
| Last Price | $3.77 |
NKK SWITCHES AT607-12V LAMP, LB SERIES PUSHBUTTON SWITCH (10 pieces)
Brand: NKK Switches
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | BISS |
| Part number | AT607-12V |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 10<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>For Use With:</b>: NKK LB Series Pushbutton Switches <b>SVHC:</b>: To Be Advised |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | AT607-12V |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Revenue | $117.03 |
| DA Sales | 2 |
| Offers | 3 |
| Case Qty | 10 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $30.77 |
NKK SWITCHES AT607-12V LAMP, LB SERIES PUSHBUTTON SWITCH (100 pieces)
Brand: NKK Switches
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>For Use With:</b>: NKK LB Series Pushbutton Switches <b>SVHC:</b>: To Be Advised |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | AT607-12V |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Case Qty | 100 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $267.65 |
NKK SWITCHES AT607-12V LAMP, LB SERIES PUSHBUTTON SWITCH (5 pieces)
Brand: NKK Switches
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | BISS |
| Part number | AT607-12V |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 5<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>For Use With:</b>: NKK LB Series Pushbutton Switches <b>SVHC:</b>: To Be Advised |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | AT607-12V |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 4 |
| Case Qty | 5 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $17.61 |


