NKK Switches - SW3008A - Rocker Switch,DPDT,(ON)-OFF-(ON),Dust Proof,Wht Concave Actuator,15A,125VAC,Sldr - RS
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics | 70192265 | 1 | 1 | ||
| 360-2927-ND | 1 | 158 | 1 | ||
![]() Newark | 10X9315 | 1 | 1 | 1 @ $18.91, 5 @ $17.63, 10 @ $16.22, 25 @ $14.80, 50 @ $13.39, 100 @ $11.83, 250 @ $10.62 | |
| Future Electronics | 9035179 | 25 | 25 | 25 @ $9.55, 10 @ $7.70, 25 @ $7.06, 50 @ $6.62, 100 @ $6.21 | |
![]() swatee.com | SW3008A | 1 | 17 | 1 | 1 @ $11.01 |
![]() AmazonTP | B00JJ4GF1G | 1 | 1 | 1 @ $18.82 | |
| 1027347 | 1 | 99 | 1 | 1 @ $12.34, 10 @ $11.14, 25 @ $10.61, 50 @ $10.07, 100 @ $9.71, 250 @ $9.12, 500 @ $8.34, 1000 @ $7.38 | |
| Digi-Key | 2199239 | 1000 | 1000 | 1 @ $11.24, 10 @ $10.13, 25 @ $9.70, 50 @ $9.23, 100 @ $8.86, 250 @ $8.32, 500 @ $7.69, 1000 @ $7.42 | |
| TME | SW3008A | 1 | 1 | 1 @ $12.28, 10 @ $11.95, 100 @ $11.51 | |
| us.rs-online.com | 70192265 | 1 | 3 | 1 | 1 @ $12.59, 10 @ $12.20, 25 @ $11.84 |
| ebay.com | SW3008A | 1 | -2 | 1 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Rocker Switch, Non Illuminated, DPDT, (On)-Off-(On), White, Panel, 15 A
Brand: NKK Switches
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | BISS |
| Part number | SW3008A |
| Items per pack | 1 |
| Label | NKK SWITCHES |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Catalog
| Feature | NKK SWITCHES SW3008A SWITCH, ROCKER, DPDT, 15A, 125VAC, WHITE |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | SW3008A |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Revenue | $365.08 |
| DA Sales | 6 |
| Offers | 3 |
| Case Qty | 1 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $13.38 |
NKK Switches SW3008A Switch, Rocker, DPDT, 15A, 125VAC, White
Brand: NKK Switches
NKK SWITCHES SW3008A SWITCH, ROCKER, DPDT, 15A, 125VAC, WHITE
Listing
| Product group | Pet Products |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | SW3008A |
| Label | NKK SWITCHES |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|---|
| Atom Count | 1 |


