NKK Switches - AT078A - Accessory,.315 Dia. (8.0mm) Screw-On Cap,Polystyrene,Black,Series MB20, SCB, WB - Allied Electronics & Automation, part of RS Group
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics | 70364697 | 1 | 1 | ||
![]() Digi-Key | 360-3818-ND | 1 | 83 | 1 | 1 @ $0.84, 10 @ $0.76, 25 @ $0.72, 50 @ $0.70, 100 @ $0.69, 250 @ $0.68, 500 @ $0.67, 1000 @ $0.57, 5000 @ $0.56 |
| Newark | 09X6787 | 1 | 1 | 1 @ $2.02, 10 @ $1.93, 25 @ $1.83, 50 @ $1.75, 100 @ $1.65, 250 @ $1.60, 500 @ $1.41, 1000 @ $1.23 | |
| Digi-Key | 2103431 | 1 | 38 | 1 | 1 @ $1.07, 10 @ $0.97, 25 @ $0.92, 50 @ $0.90, 100 @ $0.88, 250 @ $0.87, 500 @ $0.86, 1000 @ $0.73, 5000 @ $0.72 |
| us.rs-online.com | 70364697 | 1 | 1 | 1 @ $1.07, 10 @ $1.01, 25 @ $0.96 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Switch Bezels / Switch Caps .315" RND BLK CAP (1 piece)
Brand: NKK Switches
Catalog
| Feature | Manufacturer: NKK Switches Product Category: Switch Accessories RoHS: Type: Cap For Use With: Pushbutton Switches Designed for: MB20, SCB, WB Series Color: Black Height: 11.79 mm Material: Polystyrene (PS) Mounting Style: SMD/SMT Series: Termination Style: Screw Width: 8 mm Part # Aliases: AT-413-K6J-K |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | AT078A |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | NKK Switches |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Last Price | $1.6675 |
NKK SWITCHES AT078A MB20 PUSHBUTTON CAP (100 pieces)
Brand: NKK Switches
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100<b>Order Unit:</b> Each\xa01 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | AT078A |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Last Price | $92.81 |
NKK SWITCHES AT078A MB20 PUSHBUTTON CAP (50 pieces)
Brand: NKK Switches
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 50<b>Order Unit:</b> Each\xa01 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | AT078A |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | NKK SWITCHES |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Last Price | $46.4 |
