TE Connectivity - 2-1393560-1 - Female UNC 4-40 Screw lock Kit for use with D-sub Connector - RS
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics | 70285215 | 1 | 1 | ||
| Onlinecomponents.com | 2-1393560-1 | 1 | 50 | 1 | 1 @ $3.10, 2 @ $2.79, 51 @ $2.65, 101 @ $2.52, 151 @ $2.32, 251 @ $1.63, 501 @ $1.46 |
![]() Digi-Key | 2-1393560-1-ND | 1 | 881 | 1 | 1 @ $5.04, 10 @ $4.84, 25 @ $4.44, 50 @ $4.24, 100 @ $4.04, 250 @ $3.53, 500 @ $3.43, 1000 @ $2.93, 2500 @ $2.72 |
| Onlinecomponents.com | V42254A132V1 | 1 | 50 | 1 | 1 @ $3.10, 50 @ $2.79, 100 @ $2.65, 150 @ $2.52, 250 @ $2.32, 500 @ $1.63, 1000 @ $1.46, 2500 @ $1.31 |
![]() Newark | 53Y3495 | 1 | 1 | 1 @ $0.00 | |
| 1Source | V42254A 132V 1 | 1 | 1 | ||
| iodParts | V42254A132V1 | 1 | 1 | ||
| Hotenda | H834041 | 1 | 1 | 1 @ $4.73, 10 @ $4.54, 50 @ $3.97, 100 @ $3.78, 250 @ $3.31, 500 @ $3.21 | |
| RS Delivers | 717-4518 | 1 | 1 | 1 @ $7.22, 25 @ $6.36, 75 @ $6.07, 200 @ $5.80, 400 @ $5.07 | |
| Amazon | B00DHV15R6 | 1 | 1 | ||
![]() Newark | 08H6573 | 250 | 250 | 1 @ $0.00 | |
| AmazonSC | B00KSOKERW | 1 | 1 | ||
| Digi-Key | 2688502 | 1 | 1 | ||
![]() Verical | 2-1393560-1 | 7 | 2408 | 1 | 7 @ $1.89, 100 @ $1.68, 1000 @ $1.55, 10000 @ $1.55 |
| Waldom | TE CONNECTIVITY V42254A132V1 | 1 | 1 | ||
| RS Delivers | 717-4518P | 1 | 116 | 1 | 1 @ $7.19, 25 @ $6.33, 75 @ $6.04, 200 @ $5.77, 400 @ $5.04 |
| us.rs-online.com | 70285215 | 1 | 1 | 1 @ $9.29, 10 @ $9.12, 50 @ $8.88, 100 @ $7.91, 250 @ $6.98, 1000 @ $5.09 | |
| RS Online | 7174518 | 1 | 1 | ||
| Newark | 97AK8154 | 15 | 15 | 10 @ $5.95, 25 @ $5.79, 50 @ $5.67, 100 @ $5.32, 250 @ $5.29 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD V42254A 132V 1
Brand: TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD - V42254A 132V 1 - KACK SCREW; 4-40; 12.7MM
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | V42254A 132V 1 |
| Part number | V42254A 132V 1 |
| Label | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
Catalog
| Category | Automotive |
|---|---|
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
| Atom Count | 1 |
D-Sub Tools & Hardware V42254A 132V 1=SUB D BOLZENSA (1 piece)
Brand: TE Connectivity / AMP
Catalog
| Feature | <b>Pack of:</b> 1 |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | TE Connectivity / AMP |
TE Connectivity Part Number 2-1393560-1
Brand: TE Connectivity
D-Sub Tools & Hardware V42254A 132V 1=SUB D BOLZENSA
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | 2-1393560-1 |
| Part number | 2-1393560-1 |
| Label | TE Connectivity |
| Manufacturer | TE Connectivity |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | 2-1393560-1 |
| Product group | BISS |
| Product type | FIBER_OPTIC_CONNECTOR |
| Manufacturer | TE Connectivity |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $8.99 |
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD V42254A 132V 1 KACK SCREW, 4-40, 12.7MM (5 pieces)
Brand: TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD
Catalog
| Feature | Price For: Each Screw Length: 12.7mm Thread Size - Imperial: 4-40 RoHS Compliant: Yes |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD V42254A 132V 1 KACK SCREW, 4-40, 12.7MM (50 pieces)
Brand: TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD
Catalog
| Feature | Price For: Each Screw Length: 12.7mm Thread Size - Imperial: 4-40 RoHS Compliant: Yes |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD V42254A 132V 1 KACK Screw, 4-40, 12.7MM
Brand: TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD V42254A 132V 1 KACK SCREW, 4-40, 12.7MM
Details
- Price For: Each Screw Length: 12.7mm Thread Size - Imperial: 4-40 RoHS Compliant: Yes
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | Pet Products |
| Product type | PET_SUPPLIES |
| Part number | V42254A 132V 1 |
| Label | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|---|
| Atom Count | 1 |
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD V42254A 132V 1 KACK SCREW, 4-40, 12.7MM (10 pieces)
Brand: TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD
Catalog
| Feature | Price For: Each Screw Length: 12.7mm Thread Size - Imperial: 4-40 RoHS Compliant: Yes |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD V42254A 132V 1 KACK SCREW, 4-40, 12.7MM (100 pieces)
Brand: TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD
Catalog
| Feature | Price For: Each Screw Length: 12.7mm Thread Size - Imperial: 4-40 RoHS Compliant: Yes |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD |
D-Sub Tools & Hardware V42254A 132V 1=SUB D BOLZENSA (10 pieces)
Brand: TE Connectivity / AMP
Catalog
| Feature | <b>Pack of:</b> 10 |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | BISS |
| Manufacturer | TE Connectivity / AMP |
D-Sub Tools & Hardware V42254A 132V 1=SUB D BOLZENSA (5 pieces)
Brand: TE Connectivity / AMP
Catalog
| Feature | <b>Pack of:</b> 5 |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE Connectivity / AMP |
D-Sub Tools & Hardware V42254A 132V 1=SUB D BOLZENSA (50 pieces)
Catalog
| Category | Electronics |
|---|---|
| MPN | V42254A 132V 1 |
| Manufacturer | TE Connectivity / AMP |
TE Connectivity/AMP Brand 2-1393560-1 Connector Accessories
Brand: TE Connectivity / AMP Brand
Connector Accessories Insert
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Single Detail Page Misc |
| Product type | COMPUTER_COMPONENT |
| Part number | 2-1393560-1 |
| Label | TE Connectivity / AMP Brand |
| Manufacturer | TE Connectivity / AMP Brand |
Analytics
| Offers | 1 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
| Atom Count | 1 |
2-1393560-1, Connector Accessories Insert Straight (25 Items)
Brand: TE Connectivity
EU RoHS: Compliant with Exemption ECCN (US): EAR99 Part Status: Active Type: Insert Connector Type: Connector D-Subminiature Body Orientation: Straight Product Length (mm): 12.7
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | HOSE_PIPE_FITTING |
| Model | 2-1393560-1 |
| Part number | 2-1393560-1 |
| Items per pack | 25 |
| Label | TE Connectivity |
| Manufacturer | TE Connectivity |
Analytics
| Case Qty | 25 units |
|---|---|
| Atom Count | 1 |



