Newport Electronics Test Probe - 88001K
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Newark | 07H3094 | 1 | 1 | 1 @ $0.00 | |
| 1Source | 88001K | 1 | 1 | ||
| Radwell | 88001K | 1 | 1 | 1 @ $185.40 | |
| Transcat | 88001K/N | 1 | 1 | 1 @ $158.21 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
NEWPORT ELECTRONICS 88001K
Brand: NEWPORT ELECTRONICS
NEWPORT ELECTRONICS - 88001K - TEST PROBE
Listing
| Product group | Single Detail Page Misc |
|---|---|
| Product type | MISC_OTHER |
| Model | 88001K |
| Part number | 88001K |
| Label | NEWPORT ELECTRONICS |
| Manufacturer | NEWPORT ELECTRONICS |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
NEWPORT ELECTRONICS 88001K TEST PROBE
Brand: Newport Electronics
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Each<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>For Use With:</b>: Newport HHM290 Digital Multimeter <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Test Probe Functions:</b>: Temperature |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | 88001K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | NEWPORT ELECTRONICS |