NGK Standard Spark Plug 14 mm Thread 0.370 in Reach Gasket Seat - Stock Number 7321 : BPM7A
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Pit Stop USA | NGKBPM7A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $2.96 |
![]() sepw.com | BPM7A | 1 | -2 | 1 | 1 @ $2.01 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
NGK (7321) BPM7A Standard Spark Plug, Pack of 1
Brand: NGK
Catalog
| Feature | Designed to operate over a much wider heat range than ordinary plugs |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | BPM7A |
| UPC | 87295173213 |
| EAN | 5053557061388 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | NGK |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Oregon Replacement Part SPARK PLUG NGK BPM7A # 77-217
Brand: NGK
SPARK PLUG NGK
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|---|
| Atom Count | 10 |
NGK (7472) (BPM7A Solid) Standard Spark Plug, Pack of 1
Brand: NGK
Catalog
| Feature | Solid terminal nut |
|---|---|
| Category | Automotive |
| MPN | BPM7A |
| UPC | 87295174722 |
| EAN | 87295174722 |
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
| Product type | AUTO_PART |
| Manufacturer | NGK |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
NGK (7321 BPM7A Standard Spark Plug (4)
Brand: NGK
Includes (4) BPM7A Spark PlugsThread Size: 14mm, Thread Pitch: 1.25mm, Seat Type: Gasket, Reach: 9.5mm (3/8").Hex Size: 3/4" (19mm), Terminal Type: Removable Nut, Overall Height: Bantam, Gap:.028" (0.7mm)Material: Nickel, Type: Standard, Size: 2.5mm, Projection: ProjectedNGK standard plugs are constructed for longer life and optimum performance.Compatible with the Following:Autolite: 2974, 2985, XST2974, Bosch: WKA225T6, WS5F, WS7F, Champion: 858, CJ6Y, CJ7Y, CJ8Y, Torch: L7T, L7TC, L9T
Details
- Includes (4) BPM7A Spark Plugs.
- Thread Size: 14mm, Thread Pitch: 1.25mm, Seat Type: Gasket, Reach: 9.5mm (3/8").
- Hex Size: 3/4" (19mm), Terminal Type: Removable Nut, Overall Height: Bantam, Gap:.028" (0.7mm).
- Material: Nickel, Type: Standard, Size: 2.5mm, Projection: Projected.
- NGK standard plugs are constructed for longer life and optimum performance.
Listing
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
|---|---|
| Product type | OUTDOOR_LIVING |
| Part number | BPM7A |
| Label | NGK |
| Manufacturer | NGK |
Analytics
| Case Qty | 4 units |
|---|
NGK Genuine BPM7A Spark Plug
Brand: NGK
Genuine NGK BPM7A Spark Plug
Details
- NGK BPM7A Spark Plug
- Equivalent to Champion CJ6Y
Listing
| Product group | Automotive Parts and Accessories |
|---|---|
| Product type | SPARK_PLUG |
| Part number | BPM7A |
| Label | NGK |
| Manufacturer | NGK |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
