NICOR 4 Ft. Dimmable LED Wraparound with Prismatic Acrylic Lens in 3000K
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() BulbAmerica | ACW-20-4S-UNV-30K | 1 | 169 | 1 | 1 @ $203.99 |
![]() gordonelectricsupply.com | ACW-20-4S-UNV-30K | 1 | Nicor Orders Over $150 Usually Ship The Next Day Otherwise 5-7 Days | 1 | 1 @ $170.09 |
| topbulb | NCR09420 | 1 | 1 | ||
![]() Maxedbuy | ACW-20-4S-UNV-30K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $119.31 |
![]() unbeatablesale.com | NCRL434 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $116.86 |
| NIC ACW-20-4S-UNV-30K | 1 | -2 | 1 | 1 @ $190.44 | |
![]() Lighting Supply | ACW-20-4S-UNV-30K | 1 | 1 | 1 @ $141.41 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
NICOR Lighting 4 Ft. Dimmable LED Wraparound with Prismatic Acrylic Lens in 3000K (ACW-20-4S-UNV-30K) , Black
Brand: NICOR Lighting
Details
- Equivalent to a 2-lamp fluorescent 4ft wraparound fixture
- Emits over 3,800 Lumens while using only 25 Watts of energy
- No accessories needed, ready to install and use right out of the box
- Full length clear prismatic acrylic lens
- Built using heavy 20 gauge steel construction
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Model | ACW-20-4S-UNV-30K |
| Part number | ACW-20-4S-UNV-30K |
| Items per pack | 1 |
| Label | NICOR Lighting |
| Manufacturer | NICOR Lighting |
Catalog
| Feature | Equivalent to a 4-lamp fluorescent 4ft wraparound fixture |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | ACW-20-4S-UNV-30K |
| UPC | 767706094206 |
| EAN | 767706094206 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Nicor |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|



