Night Owl . CAM-930A
Gallery
Attributes
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Night Owl Security Hi-Resolution 900 TVL Security Camera, Audio Enabled with 100-Feet of Night Vision
Brand: Night Owl Security
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Photography |
| Product type | SECURITY_CAMERA |
| Model | CAM-930A |
| Part number | CAM-930A |
| Label | Night Owl Security |
| Manufacturer | Night Owl Security |
Catalog
| Feature | 900 TV Lines of Resolution for Clear Crisp Images and Camera is equipped with 70 degree Wide Angle field of view and 100 ft. of Night Vision |
|---|---|
| Category | Electronics |
| MPN | CAM-930A |
| UPC | 810830020839 |
| EAN | 810830020839 |
| Product group | Photography |
| Product type | SURVEILANCE_SYSTEMS |
| Manufacturer | Night Owl |
Night Owl CAM-930A 1 Megapixel Surveillance Camera - Color - Cable
Brand: Night Owl
Listing
| Binding | Electronics |
|---|---|
| Product group | Photography |
| Product type | SECURITY_CAMERA |
| Model | CAM-930A |
| Part number | CAM-930A |
| Label | Night Owl |
| Manufacturer | Night Owl |