Add elegance and style with an energy efficient solar plastic fence light in white finish. Perfect for fitting onto a fence post or column. Great for your deck, driveway or yard. Easy no wiring installation. On at dusk and off at dawn sensor. Provides up to 8 hours of light when fully charged.
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| 203120494 | 1 | 1 @ $24.99 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Pine Top 511-0010W 2 Light LED Solar Powered Plastic Fence Post Cap, White
Brand: Pine Top
Listing
| Binding | Tools & Home Improvement |
|---|---|
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Model | 511-0010W |
| Part number | 511-0010W |
| Items per pack | 1 |
| Label | Ningbo Loyal |
| Manufacturer | Ningbo Loyal |
Catalog
| Feature | No wiring easy to install |
|---|---|
| Category | Tools & Home Improvement |
| MPN | 511-0010W |
| UPC | 813209010776 |
| EAN | 813209010776 |
| Product group | Home Improvement |
| Product type | HOME_LIGHTING_AND_LAMPS |
| Manufacturer | Ningbo Loyal |