This Equipment Starts And Stops Auto? Si
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| G9306759 | 1 | 1 | 1 @ $11.55 | ||
![]() Megadepot | C618A | 1 | 1 | 1 @ $13.78 | |
![]() Guardian | 56235906 | 1 | -2 | 1 | 1 @ $22.55 |
| C618A | 1 | Contact Us | 1 | 1 @ $12.23 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
NMC C618A OSHA Sign, Legend "CAUTION - THIS EQUIPMENT STARTS AND STOPS AUTOMATICALLY", 10" Length x 7" Height, Aluminum, Black on Yellow
Brand: NMC
Details
- Header "CAUTION" and legend "THIS EQUIPMENT STARTS AND STOPS AUTOMATICALLY"
- It is weatherproof and non-corrosive, making it ideal for indoor and outdoor use
- Made of aluminum 0.040
- OSHA Compliant
- Measures 10-inches length by 7-inches height
Listing
| Binding | Misc. |
|---|---|
| Product group | BISS Basic |
| Product type | SAFETY_SUPPLY |
| Model | C618A |
| Part number | C618A |
| Items per pack | 1 |
| Label | NMC |
| Manufacturer | NMC |
Catalog
| Feature | Header "CAUTION" and legend "THIS EQUIPMENT STARTS AND STOPS AUTOMATICALLY" |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | C618A |
| UPC | 887481015651 |
| EAN | 887481015651 |
| Product group | BISS Basic |
| Product type | SAFETY_SUPPLY |
| Manufacturer | NMC |
Analytics
| Offers | 3 |
|---|---|
| Case Qty | 1 units |
NMC C618A Osha Sign, Pack of 20 pcs
Brand: NMC
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | C618A |
| Product group | BISS |
| Product type | LAB_SUPPLY |
| Manufacturer | NMC |
Analytics
| Offers | 3 |
|---|---|
| Case Qty | 20 units |

