TE Connectivity - ROX2SJ330K - ROX2S Series Axial Metal Film Resistor 330kOhms +/-5% 2W +/-300ppm/degC - Allied Electronics & Automation, part of RS Group
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Allied Electronics | 70300017 | 50 | 1 | ||
| Digi-Key | 2390410 | 1 | 1 | 1 @ $0.38, 10 @ $0.27, 25 @ $0.20, 50 @ $0.15, 100 @ $0.11, 250 @ $0.09, 500 @ $0.07, 1000 @ $0.05, 2000 @ $0.05, 5000 @ $0.05 | |
| TE Connectivity | 7-1625890-7 | 1 | 1 | ||
| RS Delivers | 163-8984 | 1 | 1 | ||
| AmazonSC | B01IMCK23C | 1 | 1 | ||
| Digi-Key | 8603654 | 500 | 14010 | 500 | 1 @ $0.41, 10 @ $0.29, 25 @ $0.22, 50 @ $0.16, 100 @ $0.12, 250 @ $0.10, 500 @ $0.08 |
| RS Delivers | 214-2285 | 1 | 1 | ||
| Waldom | TE CONNECTIVITY ROX2SJ330K | 1 | 1 | ||
| us.rs-online.com | 70300017 | 50 | 3950 | 1 | 50 @ $0.05, 100 @ $0.05, 500 @ $0.05, 1000 @ $0.05, 2000 @ $0.04 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
TE CONNECTIVITY / NEOHM ROX2SJ330K RESISTOR, SM M/OX, 330K, 5%, 2W (100 pieces)
Brand: TE Connectivity / Neohm
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | ROX2SJ330K |
| Label | TE CONNECTIVITY / NEOHM |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / NEOHM |
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 100 <b>Manufacturer</b>: TE Connectivity <b>Product Category</b>: Metal Oxide Resistors <b>RoHS</b>: <b>Termination Style</b>: Axial <b>Resistance</b>: 330 kOhms <b>Power Rating</b>: 2 W <b>Tolerance</b>: 5 % <b>Temperature Coefficient</b>: 350 PPM / C <b>Operating Temperature Range</b>: - 55 C to + 155 C <b>Diameter</b>: 5 mm <b>Length</b>: 12 mm <b>Series</b>: <b>Brand</b>: TE Connectivity / Neohm <b>Lead Diameter</b>: 0.7 mm |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | ROX2SJ330K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE Connectivity / Neohm |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 1 |
| Case Qty | 100 units |
| Atom Count | 1 |
| Last Price | $20.4 |
TE CONNECTIVITY / NEOHM ROX2SJ330K RESISTOR, SM M/OX, 330K, 5%, 2W (50 pieces)
Brand: TE Connectivity / Neohm
Catalog
| Feature | <b>Price For:</b> Pack of 50<b>Order Unit:</b> Each\xa01 <b>Power Rating:</b>: 2 <b>Product Range:</b>: ROX Series <b>Resistance:</b>: 330 <b>Resistance Tolerance:</b>: \xb1 5% <b>Resistor Case Style:</b>: Axial Leaded <b>Resistor Element Material:</b>: Metal Oxide <b>SVHC:</b>: To Be Advised <b>Temperature Coefficient:</b>: \xb1 350ppm/\xb0C <b>Voltage Rating:</b>: 350 |
|---|---|
| Category | Industrial & Scientific |
| MPN | ROX2SJ330K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE CONNECTIVITY / NEOHM |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 1 |
| Last Price | $11.7 |
Metal Oxide Resistors 2W SM M/OX 5% 330K (5 pieces)
Listing
| Product group | BISS |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | ROX2SJ330K |
| Label | TE Connectivity / Neohm |
| Manufacturer | TE Connectivity / Neohm |
Catalog
| Category | Industrial & Scientific |
|---|---|
| MPN | ROX2SJ330K |
| Product group | BISS |
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Manufacturer | TE Connectivity / Neohm |
Analytics
| Category | industrial |
|---|---|
| Offers | 1 |
| Case Qty | 5 units |
| Atom Count | 1 |
TE Raychem Connector
Brand: TE Raychem
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Part number | ROX2SJ330K |
| Items per pack | 1 |
| Label | TE Raychem |
| Manufacturer | TE Raychem |
Analytics
| Atom Count | 1 |
|---|
ROX2SJ330K, Res Metal Oxide 330K Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL Ammo (1000 Items)
Brand: TE Connectivity / Neohm
Listing
| Product group | BISS Basic |
|---|---|
| Product type | ELECTRONIC_COMPONENT |
| Model | ROX2SJ330K |
| Part number | ROX2SJ330K |
| Label | TE Connectivity / Neohm |
| Manufacturer | TE Connectivity / Neohm |
Analytics
| Case Qty | 1000 units |
|---|---|
| Atom Count | 1 |