Norpro Stainless Steel Fish Poacher with Lid - 18
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
![]() Hubert | 31602 | 1 | 28 | 1 | 1 @ $46.49 |
| 18355 | 1 | 1 | 1 @ $59.90 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Norpro Stainless Steel Fish Poacher, 18in x 4.5in, As Shown
Brand: Norpro
Details
- Measures: 20.5" x 6.125" x 5" / 52cm x 15.5cm x 13cm / Inside pan measures: 17" x 5.5" x 4" / 43cm x 14cm x 10cm
- Poach whole fish in one piece while retaining flavor and keeping calorie count low.
- Includes lid and perforated rack insert to drain and lift fish out for an elegant presentation.
- Can also be used to cook corn and asparagus.
- Mirror finished stainless steel.
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Model | 280 |
| Part number | 572330-280 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Norpro |
| Manufacturer | Norpro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
2 X Norpro Stainless Steel Fish Poacher
Brand: Norpro
Catalog
| Feature | Measures 18 inches/45.5cm in length |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 280 |
| Product group | CE |
| Product type | INK_OR_TONER |
| Manufacturer | Norpro |
3 X Norpro Stainless Steel Fish Poacher
Brand: Norpro
Catalog
| Feature | Measures 18 inches/45.5cm in length |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 280 |
| Product group | CE |
| Product type | INK_OR_TONER |
| Manufacturer | Norpro |
4 X Norpro Stainless Steel Fish Poacher
Brand: Norpro
Catalog
| Feature | Measures 18 inches/45.5cm in length |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 280 |
| Product group | CE |
| Product type | INK_OR_TONER |
| Manufacturer | Norpro |
5 X Norpro Stainless Steel Fish Poacher
Brand: Norpro
Catalog
| Feature | Measures 18 inches/45.5cm in length |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 280 |
| Product group | CE |
| Product type | INK_OR_TONER |
| Manufacturer | Norpro |