Norpro . 802
Gallery
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| Do It Best | 604849 | 1 | 1 | ||
| Jugenheimer | JI604849 | 1 | Contact Us For Availability | 1 | 1 @ $4.99 |
| 22730 | 1 | 1 | 1 @ $4.90 | ||
| National Supply Network | 604849 | 1 | 1 | ||
![]() simsupply.com | 604849 | 1 | 250 | 1 | 1 @ $10.62 |
Related on Amazon
As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. (paid link) CERTAIN CONTENT THAT APPEARS ON THIS SITE COMES FROM AMAZON. THIS CONTENT IS PROVIDED 'AS IS' AND IS SUBJECT TO CHANGE OR REMOVAL AT ANY TIME.
Norpro, Brown Wooden Handle Ice Pick, One Size
Brand: Norpro
Details
- Features a wood handle that won't absorb the cold as it picks away at the frozen mass
- Sturdy stainless steel ice pick with easy hold wood handle
- Includes wood sheath for tip-shield storage
- Measures 7.25 inch/18.5cm
- Hand washing recommended
Listing
| Binding | Kitchen |
|---|---|
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Model | 802 |
| Part number | 589948-802 |
| Items per pack | 1 |
| Label | Norpro |
| Manufacturer | Norpro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Ice Pick
Brand: Norpro
Norpro stainless steel ice pick measures 7 ¼ x 1 ¾ inches and includes a wooden sheath for storage.<br/>This sturdy ice pick from Norpro is perfect for use at parties, barbecues, picnics, or camping! The ice pick is constructed from stainless steel and features an easy to hold wood handle. Included with the ice pick is a wooden sheath that offers protection while storing. Ice pick, including handle, measures approximately 7 ¼ x 1 ¾ inches. Hand washing is recommended. Made in Taiwan
Details
- Norpro Ice Pick with Cover
- Dimensions: 7 ¼ x 1 ¾ inches (18 x 4.4 centimeters)
- Construction: stainless steel with wooden sheath
- Hand washing recommended
- Made in Taiwan
Listing
| Product group | Kitchen |
|---|---|
| Product type | KITCHEN |
| Part number | 802 |
| Label | Norpro |
| Manufacturer | Norpro |
Catalog
| Feature | Measures: 7.25" X 1.75" X 1.75" / 18.5cm X 4.5cm X 4.5cm |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 802 |
| EAN | 7426023062093 |
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Manufacturer | Norpro |
Analytics
| Case Qty | 2 units |
|---|
Ice Pick, 3 PCS
Brand: Norpro
Norpro stainless steel ice pick measures 7 ¼ x 1 ¾ inches and includes a wooden sheath for storage.<br/>This sturdy ice pick from Norpro is perfect for use at parties, barbecues, picnics, or camping! The ice pick is constructed from stainless steel and features an easy to hold wood handle. Included with the ice pick is a wooden sheath that offers protection while storing. Ice pick, including handle, measures approximately 7 ¼ x 1 ¾ inches. Hand washing is recommended. Made in Taiwan
Details
- Norpro Ice Pick with Cover
- Dimensions: 7 ¼ x 1 ¾ inches (18 x 4.4 centimeters)
- Construction: stainless steel with wooden sheath
- Hand washing recommended
- Made in Taiwan
Listing
| Product group | Kitchen |
|---|---|
| Product type | ICE_CUBE_TRAY |
| Part number | 802 |
| Label | Norpro |
| Manufacturer | Norpro |
Catalog
| Feature | Measures: 7.25" X 1.75" X 1.75" / 18.5cm X 4.5cm X 4.5cm |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 802 |
| EAN | 7426023062086 |
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Manufacturer | Norpro |
Analytics
| Case Qty | 3 units |
|---|
4 X Norpro 802 Stainless Steel Ice Pick, Brown
Brand: Norpro
Norpro stainless steel ice pick measures 7 ¼ x 1 ¾ inches and includes a wooden sheath for storage.<br/>This sturdy ice pick from Norpro is perfect for use at parties, barbecues, picnics, or camping! The ice pick is constructed from stainless steel and features an easy to hold wood handle. Included with the ice pick is a wooden sheath that offers protection while storing. Ice pick, including handle, measures approximately 7 ¼ x 1 ¾ inches. Hand washing is recommended. Made in Taiwan
Details
- Norpro Ice Pick with Cover
- Dimensions: 7 ¼ x 1 ¾ inches (18 x 4.4 centimeters)
- Construction: stainless steel with wooden sheath
- Hand washing recommended
- Made in Taiwan
Listing
| Product group | Kitchen |
|---|---|
| Product type | KITCHEN |
| Part number | 802 |
| Label | Norpro |
| Manufacturer | Norpro |
Catalog
| Feature | Measures: 7.25" X 1.75" X 1.75" / 18.5cm X 4.5cm X 4.5cm |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 802 |
| EAN | 7426023062079 |
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Manufacturer | Norpro |
Analytics
| Case Qty | 1 units |
|---|
Ice Pick
Brand: Norpro
Listing
| Product group | Kitchen |
|---|---|
| Product type | KITCHEN |
| Part number | 802 |
| Label | Norpro |
| Manufacturer | Norpro |
Catalog
| Feature | "Features a wood handle that won't absorb the cold as it picks away at the frozen mass" |
|---|---|
| Category | Home & Kitchen |
| MPN | 802 |
| EAN | 7426023062062 |
| Product group | Kitchen |
| Product type | KITCHEN |
| Manufacturer | Norpro |
Analytics
| Case Qty | 5 units |
|---|
